25 خرداد 1398 10:44:19
رییس کمیته انتقال محکومان وزارت دادگستری اعلام کرد:
مبادله محکومان به حبس با کشورها اقدامی انسان دوستانه است

رییس کمیته انتقال محکومان وزارت دادگستری گفت: مبادله محکومان به حبس با کشورها اقدامی انسان دوستانه و از اولویت های برنامه های کاری ماست.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، در پی تحویل یکی از محکومان به حبس ایرانی به مقامات کشورمان در قزاقستان و انتقال وی به کشور به منظور گذرانیدن باقیمانده دوره محکومیت، محمود عباسی رییس کمیته انتقال محکومان و معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری گفت: با توجه به مشکلات عدیده ای که خانواده زندانیان با آن دست به گریبانند مبادله و انتقال همه محکومان در اولویت برنامه های کاری ماست و آن را اقدامی بشر دوستانه و در راستای موازین حقوق بشر می دانیم.
وی تأکید کرد: در پی سفر مدیرکل دفتر همکاری های بین المللی وزارت دادگستری به قزاقستان به منظور پاراف موافقت نامه معاضدت حقوقی و قضایی در امور مدنی و تمهید مقدمات امضای آن، یکی از زندانیان و محکومان به حبس ایرانی که سال ها دوران محکومیت خود را در قزاقستان می گذرانید به کشور منتقل گردید.
وی با اشاره به مجازات های شدیدی که در کشورهای آسیای میانه در قبال قاچاق مواد مخدر وجود دارد به هموطنانمان هشدار داد به قوانین کشورها احترام بگذارند و از ارتکاب جرم پرهیز نمایند.


Powered by Tetis PORTAL