31 تير 1393 12:29:40
وزير دادگستري:
پست ها و موقعيت هاي اجتماعي ما را از خدا دور نكند
وزير دادگستري گفت: مراقب باشيم پست ها و موقعيت هاي اجتماعي و دنيايي ما را از خدا دور نكند.

حجت الاسلام والمسلمين مصطفي پورمحمدي وزير دادگستري يكشنبه شب در مراسم شب قدر كه در بهشت زهرا(س) برگزار شد، اظهارداشت: امشب شب بندگي و معرفت افزايي است و بايد مراقب شيطان و وسوسه هاي آن بود زيرا او قسم خورده است كه ما انسانها را از خداوند و صراط مستقيم دور كند.

 

وي به جامعه و افراد آن اشاره كرد و تصريح كرد: در كارها و مراودات روزمره نبايد خود را به ديگران وصل كنيم تا بتوانيم در كنار آنها به نوايي برسيم، كساني كه خدا را دارند به دنبال ماديات نيستند و به خاطر آن دست به هركاري نمي زنند؛ زيرا خداوند ما را به طرق مختلف امتحان مي كند.

 

پورمحمدي در ادامه به تحولات منطقه اشاره كرد و اظهارداشت: منطقه ما را خشونت فرا گرفته است، يكي از مصيبت هايي كه كشور عراق با آن دست به گريبان است اختلاف بين شيعه، سني و كردهاست، دشمن هم به دنبال همين اختلافات است تا بتواند نفوذ كرده و سوء استفاده نمايد.

 

وي ادامه داد: در كشور ما به دليل وجود ولايت فقيه و اتحاد بين مردم و مسوولين نظام، دشمن نمي تواند نفوذ كند و اختلاف افكني نمايد لذا بايد مراقب بود تا فريب شيطان را نخوريم.

 

وزير دادگستري در خصوص مذاكرات هسته اي نيز گفت: مذاكرات ما و تيم مذاكره كننده ما با درايت كار خود را انجام دادند و ادامه مي دهند، وزير امور خارجه ما با نهايت ادب در مقابل كشورهاي ديگر نشسته و مذاكره مي كند زيرا او نماينده يك ملت شيعه و مسلمان است و ادب و بزرگي ملت ما را به جهانيان نشان مي دهد.

 

وي افزود: همه دنيا مي دانند كه ما منطق داريم و از حق و حقوق منطقي خود نخواهيم گذشت، ما اين را طي اين سالها نشان داديم.

 

پورمحمدي تصريح كرد: ما از ملت فلسطين حمايت و به آن هم افتخار مي كنيم زيرا آنها با سربلندي در مقابل دشمنان ايستاده اند و به ذلت و خواري تن نمي دهند.

 

وزير دادگستري ادامه داد: امروز در دنياي ما كساني پيدا شده اند كه خود را مسلمان واقعي مي دانند، با نام اسلام مردم بي گناه را مي كشند، با نام اسلام قبر ائمه را هتاكي مي كنند، با نام اسلام سر از تن بچه هاي بيگناه مسلمان جدا مي كنند، آيا اين اسلام است، اسلامي كه پيامبر و اميرالمومنين از آن سخن مي گفتند.

 

وي بيان داشت: رژيم صهيونيستي جنايتكار هم مانند آنها هستند، آنها نيز به بهانه هاي مختلف دست به جناياتي مي زنند كه در طول تاريخ بي مانند است؛ كساني هم كه از اين رژيم حمايت و آنها را به اين گونه تحركات وادار مي كنند از جنايتكاران تاريخ هستند.

 

وزير دادگستري به اقدامات گروه هاي ضد اسلامي داعش اشاره كرد و گفت: آنها در جاهايي مدارسي را تاسيس كرده اند كه به كودكان آموزش دهند كه چگونه دست به اقدامات انتحاري بزنند، اينها از انسانيت و آدم بودن دور هستند و جالب اين است كه فكر مي كنند عبادت مي كنند؛ آدم كشي و جنايت در تفكر غلط آنها عبادت نام گرفته است و اين جاي شرم دارد.

 

وي همچنين اظهار داشت: امشب در كنار مزار شهداي هشت سال دفاع مقدس آمده ايم تا عهد ببنديم كه براي خداوند بندگي كنيم، دعاي جوشن كبير مي خوانيم و خدا را صدا مي زنيم تا بتوانيم به اوج عبوديت دست يابيم.

 

وي در پايان به شهيد اين ماه و ليالي قدر اشاره كرد و افزود: امام صادق(ع) مي فرمايند كساني كه مي خواهند راه درست را در زندگي دنيايي و آخرت خويش داشته باشند بايد در راه امام علي (ع) حركت كنند زيرا راه درست راه اميرالمومنين است.


Powered by Tetis PORTAL