4 آبان 1393 14:15:40
دبير مرجع ملي كنوانسيون حقوق كودك:
سند ملي حقوق كودك بر اساس فرآيند مشاركتي تدوين مي گردد
دبير مرجع ملي كنوانسيون حقوق كودك گفت: سند ملي حقوق كودك بر اساس روشي يكپارچه و با راهبرد فرآيند مشاركتي تدوين مي گردد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت دادگستري، صبح امروز دهمين جلسه شوراي هماهنگي مرجع ملي كنوانسيون حقوق كودك در وزارت دادگستري برگزار شد.

 

در ابتداي اين جلسه مظفر الوندي، دبير مرجع ملي كنوانسيون حقوق كودك، ضمن ارايه گزارشي از عملكرد اين مرجع، پيگيري تدوين سند ملي حقوق كودك، طراحي سامانه بانك اطلاعاتي كودكان و نوجوانان، مشاركت در برگزاري جشنواره فيلم اصفهان با موضوع كودكان و طراحي برنامه هاي مشترك با صدا و سيما و يونيسف را از اهم اقدامات اين مرجع در چند ماه گذشته برشمرد.

 

الوندي سند ملي حقوق كودك را راهبردي براي ارايه برنامه در حوزه امور مربوط به كودكان و نوجوانان خواند و افزود: مطالعات نظري، تحليل وضعيت موجود، مطالعات تطبيقي، تدوين برنامه راهبردي و ... از جمله موارد مورد نظر در تدوين اين سند ملي است كه بر اساس روشي يكپارچه و با راهبرد فرآيند مشاركتي تدوين مي گردد.

 

وي در اين باره همچنين گفت: بهبود وضعيت كودكان، تكميل اجراي برنامه هاي مرجع ملي، بهبود وضعيت دسترسي به اطلاعات كودكان، ارتقاي وضعيت مشاركت و حمايت عمومي و ... از جمله چشم اندازهاي مورد نظر در تدوين اين سند است.

 

بر اساس اين گزارش در ادامه جلسه، سامانه بانك اطلاعاتي كودكان و نوجوانان موسوم به "گنج" مورد بررسي و ارزيابي نمايندگان عضو شوراي هماهنگي مرجع ملي كنوانسيون حقوق كودك قرار گرفت و همچنين در خصوص تدوين سند ملي حقوق كودكان نيز بحث و تبادل نظر شد.

همچنين در پايان اين جلسه از تعدادي از هنرمندان و عوامل برگزاري جشنواره فيلم حوزه كودك و نوجوان اصفهان، ازجمله دهكردي و كوثري، داوران جشنواره و طالبي به عنوان كارگردان برگزيده تجليل شد.  


Powered by Tetis PORTAL