14 مهر 1393 11:37:38
وزير دادگستري در همايش هفته ملي كودكان خبر داد:
تهيه و تدوين سند جامع ملي كودكان و نوجوانان
وزير دادگستري و رييس مرجع ملي كنوانسيون حقوق كودك از تهيه و تدوين سند جامع ملي و ايجاد بانك جامع اطلاعاتي كودكان و نوجوانان خبر داد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت دادگستري، حجت الاسلام والمسلمين مصطفي پورمحمدي وزير دادگستري، صبح امروز در همايش هفته ملي كودك در مركز همايش هاي بين المللي برج ميلاد تهران، ضمن تبريك اعياد قربان و غدير، بر لزوم ايجاد بانك جامع اطلاعاتي كودكان و نوجوانان در كشور تاكيد كرد.

 

وزير دادگستري در خصوص اين بانك اطلاعاتي اظهار داشت: در اين بانك بايد مواردي چون وضعيت تحصيلي، كار، زندگي، سلامت و محيط تربيتي كودكان شناسايي و اطلاعات در اين زمينه جمع آوري شود، تا بتوانيم برنامه ريزي و هدفگذاري درستي در ارتباط با كودكان و نوجوانان داشته باشيم.

 

وي همچنين با اشاره به مشكلات كودكان بازمانده از تحصيل گفت: ما بايد كودكان بازمانده از تحصيل را شناسايي كرده و آمار دقيقي از تعداد و وضعيت آنان داشته باشيم، تا راحت تر براي آنان برنامه ريزي كنيم.

 

پورمحمدي در ادامه با تبيين وظايف مرجع ملي كنوانسيون حقوق كودك جمهوري اسلامي ايران كه رياست آن بر عهده وزير دادگستري است، از تهيه و تدوين سند جامع ملي كودكان و نوجوانان خبر داد و گفت: با تدوين اين سند قادر خواهيم بود چشم انداز و افق روشني براي آينده كودكان و نوجوانان ترسيم كنيم.

 

وزير دادگستري در خاتمه تصريح كرد: مسوولين و دستگاه هاي مختلف از جمله وزارتخانه هاي آموزش و پرورش، ورزش و جوانان، بهداشت، درمان و آموزش پزشكي، سازمان بهزيستي، صدا و سيما و مجموعه هاي بسياري ديگري كه در حوزه كودكان و نوجوانان بطور جداگانه فعاليت دارند، را مي توان با هماهنگي و تجميع ظرفيت ها و ايجاد هم افزايي از طريق مرجع ملي كنوانسيون حقوق كودك، به دستاوردهاي بيشتري در ارتباط با حقوق كودكان رساند.


Powered by Tetis PORTAL