30 آبان 1393 22:2:11
بر پايه توافق جمهوري اسلامي ايران با قبرس صورت گرفت:
امضاي موافقتنامه هاي استرداد مجرمين و انتقال محكومين
وزراي دادگستري جمهوري اسلامي ايران و قبرس دو موافقتنامه استرداد مجرمين و انتقال محكومين را به امضا رساندند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت دادگستري، حجت الاسلام والمسلمين مصطفي پورمحمدي وزير دادگستري، در سفر به كشور قبرس با همتاي خود ديدار و گفتگو كرد.

وزير دادگستري كشورمان در اين ديدار ضمن تشريح ساختار قضايي جمهوري اسلامي ايران، به معرفي نقش وزارت دادگستري در هماهنگي بين قواي سه گانه و مأموريت هاي آن پرداخت.

 وي با بيان اين كه همكاري هاي قضايي، بسترساز همكاري كشورها در همه حوزه ها بوده و اعتماد را در ميان كشورها تعميق خواهد نمود، امضاي موافقتنامه هاي انتقال محكومين و استرداد مجرمين را اتفاقي بسيار مبارك در روابط دو كشور عنوان نموده و تأكيد كرد: همكاري هاي حقوقي و قضايي طرفين در اين مرحله متوقف نخواهد نماند و جمهوري اسلامي ايران آمادگي دارد در گام بعدي و در صورت تمايل طرف قبرسي، مقدمات مذاكره و امضاي موافقتنامه هاي معاضدت قضايي در امور مدني و كيفري را فراهم آورد.

در اين ديدار دو طرف ضمن تاكيد بر لزوم گسترش مناسبات در سطوح مختلف، موافقتنامه هاي انتقال محكومين و استرداد مجرمين را به امضا رساندند.

 بر اساس اين گزارش وزير دادگستري كشورمان، همچنين با برخي مقامات عالي قضايي قبرس از جمله، دادستان كل، رييس ديوان عالي و جمعي از قضات برجسته اين كشور به طور جداگانه ديدار و گفتگو كرد.

در اين ديدارها طرفين با استقبال از گسترش روابط دو كشور در زمينه هاي مختلف، امضاي موافقتنامه هاي انتقال محكومين و استرداد مجرمين را نشانه قرابت هرچه بيشتر دو كشور و اراده طرفين براي توسعه روابط عنوان نمودند.


Powered by Tetis PORTAL