11 بهمن 1395 18:38:43
دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک:
آموزش های اساسی تصمیم گیری درست را در زندانیان ارتقا می دهد

دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک وزارت دادگستری بر آموزش مهارت های اساسی زندگی به مددجویان ندامتگاه ها تاکید کرد و گفت: این آموزش ها موجب می شود تا مددجویان ندامتگاه ها بتوانند در مقابل آسیب های اجتماعی بهترین تصمیم را بگیرند تا کمتر متضرر شوند.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری به نقل از ایرنا، مظفر الوندی در بازدید از کانون اصلاح و تربیت بندرعباس افزود: اجرای برنامه های آموزشی و عقیدتی ، مددجویان را در مسیر اصلاح و تربیت قرار می دهد و موجب رشد و ارتقای بهداشت روانی و توانایی های کودکان و نوجوانان می شود.
وی ضمن قدردانی از مسئولان ندامتگاه مرکزی بندرعباس اظهارکرد: برنامه های آموزشی و مهارتی برای مددجویان در کانون اصلاح و تربیت بندرعباس برگزار می شود که این امر به طور حتم در تربیت اجتماعی آن ها و عدم بازگشت به زندان ها نقش بسزایی دارد.
وی بیان داشت: نگاه تربیتی و آموزشی در کانون اصلاح و تربیت بندرعباس حاکم است و شاخص های نگهداری مددجویان در این مرکز بسیار مطلوب است.
دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک وزارت دادگستری که از نزدیک با مددجویان کانون اصلاح و تربیت بندرعباس گفت و گو کرد، آنها را به حضور پی درپی و ثمربخش در برنامه های اصلاحی و تربیتی تشویق کرد و اظهار داشت: باید از این فرصت برای خودسازی و تامل در رفتار و کردار گذشته استفاده کرد و به عنوان فردی مفید وارد جامعه شد.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری هرمزگان نیز گفت: خانه و مدرسه 2 نهاد بسیار مهم تربیتی هستند که کوتاهی هر کدام از آنها در انجام وظایف و رسالت های خود، منجر به بروز رفتارهای منفی در کودکان و نوجوانان می شود.
زهرا یعقوب نژاد، از اقدامات انجام شده در کانون اصلاح و تربیت بندرعباس در راستای باز اجتماعی کردن مددجویان قدردانی کرد.
اکبر سلیمانی مدیرکل زندان های هرمزگان نیز ضعف بنیه دینی نوجوانان را یکی از دلایل ارتکاب جرم توسط آنان اعلام کرد و بیان داشت: با بهره گیری از کارشناسان حوزه و دانشگاه به دنبال ارتقاء مبانی دینی، اعتقادی و اخلاقی در مددجویان هستیم.


Powered by Tetis PORTAL