23 تير 1397 13:34:25
با حضور معاون حقوق بشر وزیر دادگستری و مقامات استان ایلام:
کمیته حقوق شهروندی در شورای اسلامی شهر ایلام تشکیل شد

کمیته حقوق شهروندی در شورای اسلامی شهر ایلام با حضور معاون حقوق بشر وزیر دادگستری و مقامات سیاسی، قضایی، اجرایی، انتظامی شورای اسلامی شهر و شهرداری ایلام تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، با سفر استانی محمود عباسی، معاون حقوق بشر وزیر دادگستری و هیأت همراه به استان ایلام جلسه روز چهارشنبه مورخ 20/4/97 شورای اسلامی شهر ایلام که به موضوع حقوق شهروندی اختصاص یافته بود با حضور رییس و اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار و معاونان وی، معاون عمرانی استاندار، معاون دادستان عمومی و انقلاب ایلام، فرمانده نیروی انتظامی استان، جمعی از اساتید دانشگاه ایلام، مدیرکل امور اجتماعی و مدیر کل امور بانوان خانواده و کودک استانداری و اصحاب رسانه تشکیل شد.
در این جلسه هر یک از شرکت کنندگان در جلسه به بیان دیدگاه های خود و مسائل و مشکلات شهری عمرانی و فرهنگی ایلام پرداختند و خواستار توجه جدی دولت به مشکلات استان شدند.
در این جلسه معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری پس از استماع گزارش اعضای شورا و مقامات استان با اشاره به حضور نمایندگان دستگاههای مختلف در جلسه شورای اسلامی شهر آن را تجلّی وحدت و همدلی و همراهی مسئولان استان برای خدمتگزاری مطلوب به مردم توصیف کرد و گفت: در عصر و زمانه ای که ما شاهد جنگ اقتصادی دشمن هستیم شدیداً به وحدت و همدلی بین مسئولان و ملت نیازمندیم و این فضای همدلی و همراهی بین مسئولان برای خدمتگزاری هر چه بیشتر به مردم قابل ستایش است. مردم ولی نعمت ما هستند و ما وظیفه داریم در فضای کنونی همه تلاش خویش را برای پاسخگویی به نیاز مردم و حل مشکلات آنان به کار ببندیم. تلاش های چند ساله اخیر مقامات سیاسی و اجرایی و خصوصاً شورای اسلامی شهر و شهرداری ایلام در دوره جدید بسیار ارزشمند و قابل تقدیر و قدردانی است.
عباسی در بخش دیگری از سخنان خود دو موضوع توسعه پایدار و محیط زیست که نسل سوم حقوق بشر را تشکیل می دهد و مبتنی بر مودّت و برادری است و بر پایه آن همه آحاد جامعه و مسئولان همچون افراد یک خانواده باید برای تحقق آن گام بردارند را دو نیاز اساسی استان ایلام برشمرد و گفت: مردم خوب و مقاوم و شهید پرور استان ایلام که در خط مقدم جبهه، هشت سال جنگ تحمیلی را تحمل کردند و در خانه و کاشانه خود ماندند و شهر را ترک نکردند الگوی مقاومت و پایداری در کشور ما هستند و بار دیگر این مردم صبور و صمیمی در صحنه اند و بدون تردید این مردم بار دیگر دشمنان نظام و انقلاب رامأیوس و نومید خواهند کرد و استواری خود را به رخ جهانیان خواهند کشید اما شرط اساسی و اولیه آن این است که ما خدمتگزاران مردم فراموش نکنیم که این روزها باید به خدمتگزاری مضاعف به مردم بپردازیم و از هیچ کوششی در این زمینه دریغ نورزیم.
عباسی خواستار انعکاس مشکلات مردم به مرکز و مسئولان شد و تأکید کرد: ایلام از جمله استان های محروم و کمتر برخوردار است که مسئولان باید توجه بیشتری به این استان داشته باشند وی یکی از اهداف سفر خود را بررسی مشکلات مردم این استان و انعکاس آن به مسئولان عنوان کرد.


Powered by Tetis PORTAL