4 آذر 1394 20:0:4
سفر وزیر دادگستری به استان سمنان/
وزیر دادگستری در جمع بسیجیان گرمسار: اقتصاد مقاومتی با تفکر بسیجی سیراب می شود
وزیر دادگستری گفت: اقتصاد مقاومتی یعنی اقتصادی که با تفکر بسیجی سیراب شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت دادگستری، حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری، شامگاه چهارشنبه در همایش بسیج دانشجویی در سینما ابرایشم گرمسار استان سمنان افزود: اقتصاد مقاومتی یعنی اقتصادی که با تفکر بسیجی سیراب شود.
وزیر دادگستری با بیان این که ایران اسلامی همچون دیگر کشورهای جهان با مشکلاتی نظیر بیکاری، کمبود نقدینگی و تورم مواجه است، اظهار داشت: ایران اسلامی اکنون به لحاظ تولیدات علمی جزو هفده کشور برتر دنیاست.
وی میانگین سن دانشمندان ایران را 30 سال عنوان کرد و گفت: این یعنی آینده موفقیت آمیز در انتظار ایران اسلامی است.
وزیر دادگستری با اشاره به موفقیت علمی کشور یادآور شد: ایران پنجمین کشور دنیا از نظر تعداد دانش آموختگان مهندسی است به طوری که امریکا 248 هزار و ایران اسلامی 246 هزار دانش آموخته رشته مهندسی دارد.
حجت الاسلام پورمحمدی اظهار داشت: این جایگاه ممتاز بین المللی ایران اسلامی به خاطر داشتن تفکر بسیجی است.
وزیر دادگستری با اشاره به قصد دشمنان استکباری جمهوری اسلامی ایران برای نفوذ در کشور، خاطرنشان کرد: دشمنان جمهوری اسلامی ایران امروز به جایگاه رفیع ما چشم طمع دارند.
پورمحمدی افزود: دشمنان امروز به دنبال نفوذ در کشور هستند تا آسیب‌هایی جدی به ملت بزرگ ایران و کشور اسلامی ما برسانند و از این رو مدیران اجرایی باید با سرعت و دقت زیاد با پدیده نفوذ دشمنان برخورد کنند.
وی با بیان اینکه تفکر بسیجی می‌تواند عزت، افتخار و مقاومت را در کشور فراگیر کند، تصریح کرد: اینکه در مقابل دشمن باید مانند کوه استوار بوده و در مقابل مردم خاشع و فروتن باشیم برگرفته از تفکر بسیجی است.
وزیر دادگستری بیان کرد: تفکر بسیجی یعنی دفاع از حقوق ملت و در مقابل گمراهی‌ها ایستادگی کردن و باید با فراگیری این تفکر در مقابل ظالمان جهان ایستادگی کرده و عزت را نصیب ملت اسلامی ایران کرد.
وی به ایستادگی ایران اسلامی در برابر استکبار اشاره و خاطرنشان کرد: ایران اسلامی حامی کشورهای مظلوم در جهان است و این حمایت ها برای ایران هزینه دارد که آن را می پردازد ولی این ایستادگی ها برای کشور عزتی به همراه آورده که به برکت تفکر بسیجی بوده است.
وی افزایش روحیه علمی جوانان را روحیه ایثار گونه دانست و گفت: دولت به آرمان های بسیج متعهد است و آرمان بسیجی را راه موفقیت و سعادت کشور می داند؛ تفاوت ایران اسلامی با دیگر کشورها همین ایستادگی در برابر مواضع و آرمانش است که عزت برایش به همراه آورده است.
وی ادامه داد: بسیجی به معنای عقب ماندگی و بی برنامگی نیست بلکه به این معنی است که هر نوع پیشرفتی با حاکمیت ارزشها همراه باشد و بسیجی را باید به‌ عنوان راهی برای پیشرفت معنی کرد.

سخنرانی در جمع قضات آخرین برنامه سفر یکروزه وزیر دادگستری به این شهرستان است


Powered by Tetis PORTAL