5 مهر 1396 21:29:56
وزیر دادگستری در همایش از جبهه تا محکمه:
دفاع مقدس صحنه زیبایی از وحدت در جامعه بود
وزیر دادگستری گفت: هشت سال دفاع مقدس صحنه زیبایی بود از وحدت جامعه؛ حال ماییم و این واقعیت‌ها که با اینها خود را به کمال برسانیم.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، سیدعلیرضا آوایی عصر دوشنبه در همایش "از جبهه تا محکمه" که به مناسبت هفته دفاع مقدس در کانون وکلای دادگستری مرکز برگزار شد، ضمن تسلیت ایام سوگواری بر سالار و سرور شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) افزود: دفاع مقدس صحنه زیبایی بود از وحدت جامعه؛ حال ماییم و این واقعیت‌ها که با اینها خود را به کمال برسانیم.
وی با اشاره به خاطراتی از سال‌های دفاع مقدس، اظهار کرد: فردی خانه و اتومبیل خود را از دست داد و من شاهد بودم که هیچ اهمیتی برای او نداشت، باور کنید در دزفول چیزی به نام مرگ و شهادت بی معنا بود، هنگامی که هواپیماها بمباران می‌کردند کودکان در کوچه بازی می‌کردند، موضوع را به شوخی گرفته بودند، این چه لطف و عنایتی به این ملت بود، کلاس بزرگی بود برای رشد و کمال انسان‌ها؛ فرصتی بود برای تقویت خودباوری ملت، موقعیتی بود برای شناخت خباثت افرادی که ادعای حقوق بشر می‌کنند، هیچوقت نه موشک‌زنی‌ها و نه شیمیایی ها محکوم می شد.
وزیر دادگستری اضافه کرد: دوران دفاع مقدس، کوره با حرارتی برای بالا رفتن عرفان بود و جوانان در مدتی کوتاه به درجه ای از عرفان رسیدند که عرفا با 50 سال کار به آن درجه نمی رسند.
وی با بیان این که 250 خانواده 5 شهید در کشور داریم، گفت: اشخاص داغ دیده این معنا را درک می کنند و آن را می فهمند.
آوایی ادامه داد: مدتی پیش در عیادت از جانبازان در آسایشگاه، برخی از آنها بی تعارف می گفتند آماده انجام ماموریت جدید هستند و ما شرمنده شهدا هستیم.
وزیر دادگستری گفت: در این شرایط ما وکیل، وزیر و قاضی شدیم پس باید دقت کنیم.
آوایی با بیان اینکه جنگ صحنه زیبایی از همدلی ها بود، اظهار کرد: حال ما می توانیم با استفاده از چنین موقعیتی به کمال برسیم یا خدایی نکرده، دچار غفلت شویم فرصت ما ضایع شود و دست خالی نزد خدا برگردیم.
وی ادامه داد: این عالم فرصت برای رسیدن به کمال است ما از جنس این عالم نیستیم؛ قرار نیست در این عالم بمانیم؛ اما گاهی ظواهر دنیا ما را می گیرد.
وزیر دادگستری گفت: کسانی که شخصیت و مقام و منصبی دارند بیشتر در معرض وسوسه ها قرار می گیرند.


Powered by Tetis PORTAL