24 دي 1396 9:45:50
در دیدار سفیر هند با معاون حقوق بشر وزیر دادگستری صورت پذیرفت:
تاکید بر اجرای معاهدات حقوقی و قضایی ایران و هند

در دیدار سفیر هند با معاون حقوق بشر وزیر دادگستری، طرفین بر لزوم اجرای معاهدات حقوقی و قضایی دو کشور تأکید کردند.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری سوراب کومار، سفیر هند در جمهوری اسلامی ایران صبح امروز در وزارت دادگستری با محمود عباسی، معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری دیدار و گفتگو کرد.
در این ملاقات معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری به روابط دوستانه و روبه رشد دو کشور و مواضع اصولی و منطقی دولت هند به نفع کشورمان در مجامع بین المللی و نهادهای حقوق بشری اشاره کرد و گفت ملاقات رهبران سیاسی دو کشور و آمد و شد مقامات سیاسی و وزرای دو کشور در فضای پسا برجام نشان از گسترش و تعمیق روابط همه جانبه دارد و ما بر توسعه مناسبات حقوقی و قضایی بین دو کشور تأکید داریم.
وی با اشاره به دیدار دو ماه قبل خود با وزیر دادگستری هند در حاشیه اجلاس وزرای دادگستری شانگهای در ازبکستان و تأکید وزیر دادگستری هند بر حل و فصل مشکلات حقوقی و قضایی دو کشور بویژه در زمینه انتقال محکومان گفت نگاه ما به معاهدات حقوقی و قضایی منعقده بین دو کشور حقوق بشری است و اعتقاد داریم عدم اجرای معاهدات منعقده هیچ توجیهی ندارد.
ما در موارد مختلف با آزادی برخی از اتباع دستگیر شده شما این نگاه انسانی و بشردوستانه را در عمل نشان داده ایم، اما در مقابل شاهد عدم اجازه خروج از کشور برخی از اتباع کشورمان هستیم که علیرغم صدور حکم برائت آنها و یا گذرانیدن دوران محکومیتشان در قرنطینه هستند و اجازه مراجعت به آنها داده نمی شود. ما مصمم به اجرای مفاد معاهده انتقال محکومان هستیم و اعتقاد داریم که این مهم به نفع اتباع هر دو کشور است.
وی در ادامه افزود: در خصوص معاهده معاضدت حقوقی و قضایی در امور مدنی و تجاری که مورد مذاکره قرار گرفته آمادگی کشورمان برای پاراف و امضای آن را اعلام و تأکید کرد می توانیم این موافقت نامه را در دستور کار کمیسیون مشترک قرار دهیم.
در این ملاقات، سوراب کومار سفیر هند با ابزار خرسندی از ملاقات با معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری کشورمان، بر اجرای معاهدات حقوقی و قضایی منعقده بین جمهوری اسلامی ایران و کشور متبوعش تأکید و ابراز امیدواری کرد که هرچه سریعتر محکومان و زندانیان دو کشور مبادله گردند.


Powered by Tetis PORTAL