17 آذر 1393 9:53:53
وزير دادگستري در همايش ملي ارتقاي سلامت اداري و مبارزه با فساد:
مبارزه با فساد در صدر برنامه هاي دولت يازدهم است
وزير دادگستري در همايش ملي ارتقاي سلامت اداري و مبارزه با فساد گفت: دولت يازدهم به صورت برنامه ريزي شده، هدفمند و منظم، مقوله مبارزه با فساد و ارتقاي سلامت اداري را در صدر برنامه‌هاي خود قرار داده است.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت دادگستري، حجت‌الاسلام والمسلمين مصطفي پورمحمدي وزير دادگستري و رييس شوراي سياست‌گذاري همايش ملي ارتقاي سلامت اداري و مبارزه با فساد در سخناني با اشاره به اينكه مبارزه با فساد دغدغه بزرگ جامعه بشري در سطوح ملي، فراملي و بين‌المللي است گفت: امروز مقوله فساد دغدغه جدي همه مديران، شهروندان و نخبگان است و متأسفانه فراز و فرودها و تنگناهاي موجود در اين زمينه باعث شده در مبارزه با فساد به اهدافمان نرسيم.

حجت‌الاسلام والمسلمين پورمحمدي با ذكر اين نكته كه مردم از دولتمردان انتظار اقدام عملي و موثر در خصوص مبارزه با فساد دارند افزود: بر اساس فرمايشات مقام معظم رهبري، خشكانيدن ريشه فساد مالي و اقتصادي و عمل گره‌گشا در اين زمينه مستلزم اقدام همه‌جانبه به وسيله قواي سه‌گانه به‌ويژه قواي مجريه و قضاييه است.

وزير دادگستري همچنين گفت: قوه مجريه با نظارت مي‌تواند از بروز و رشد فساد مالي پيشگيري كند و قوه قضائيه با استفاده از كارشناسان و قضات قاطع مي‌تواند مجرمان و عناصر آلوده را از سر راه تعالي كشور بردارد.

وي همچنين با اشاره به تصميم‌گيري‌ها و اقدامات ارزنده در زمينه مبارزه با فساد در طول فعاليت دولت يازدهم گفت: اين همايش كه 16 ماه پس از تشكيل دولت يازدهم برگزار شده يك پيام روشن عملي دارد كه شعار اين همايش "حركت ملي به سوي كشور بدون فساد" است. ما در اين همايش تصميم داريم تا اقدامات انجام شده در اين زمينه را به مردم گزارش دهيم.

رييس شوراي سياست‌گذاري همايش ملي ارتقاي سلامت اداري و مبارزه با فساد در ادامه گفت: در اين همايش مي‌خواهيم سه مطلب مهم را به جامعه منتقل كنيم. مطلب اول اينكه مي‌خواهيم ترديد و ابهام را در أفكار عمومي كاهش دهيم و تلاش كنيم آن را به اعتماد عمومي تبديل كنيم و ديگر اين كه از فعالان و كارآفرينان حمايت كنيم تا مطمئن باشند كه دولت از فعاليت‌هاي مثبت آنها حمايت مي‌كند و مطلب سوم اين‌ كه به متخلفان و قانون‌شكنان هشدار برخورد جدي دهيم.

وي در ادامه گفت: براي انتقال اين سه پيام مهم نيز سه اقدام اساسي مطرح است. نخست اقدام كوتاه مدت يعني ارائه فعاليت‌هاي انجام شده، ديگري اقدام ميان مدت يعني درگير كردن همه فعالان و اقدام سوم ايجاد فرهنگ عمومي مناسب و بازدارنده.

پورمحمدي با اشاره به اينكه خوشبختانه در دولت يازدهم اقدامات شايسته اي انجام شده كه اكنون زمان بازگويي آن فرا رسيده است گفت: اميدواريم در اين همايش بتوانيم بخشي از اين اقدامات را بازگو كنيم و اقداماتي هم بايد به سرعت انجام شود كه نيازمند عزم و اراده و تلاش جدي است و حضور مديران و مسوولان ارشد نظام در اين همايش حكايت از اين عزم دارد.

وي در پايان گفت: اصلاح نظام اداري و اقتصادي، نيازمند بسترسازي براي توسعه پايدار است كه براي اين موضوع هم بايد فسادزدايي در جامعه صورت گرفت.


Powered by Tetis PORTAL