26 آذر 1395 19:40:16
وزیر دادگستری:
نرخ رشد اقتصادی ایران سه برابر کشورهای منطقه است
وزیر دادگستری گفت: نرخ رشد اقتصاد ایران در سالجاری سه برابر کشورهای منطقه و کشورهای صادر کننده نفت است.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پور محمدی وزیر دادگستری، روز جمعه در یادواره شهید آیت الله دکتر مفتح، روحانیون، سرداران و 469 شهید والامقام شهرستان رزن اظهارکرد: در حالی ایران به این نرخ رشد اقتصادی دست یافته است که کشورهای جهان دنبال تحریم فلج کننده ایران بودند.
وی با ذکر اینکه نرخ رشد اقتصادی ایران خوب است تاکید کرد: تا ثمره این رشد اقتصادی در سفره های مردم نمایان شود زمان می برد.
وی اظهار کرد: با وجود تحریم در 2 سال گذشته میزان صادرات کشاورزی 90 میلیون تن به 119 میلیون تن رسیده است، این نشان از تلاش مسئولان است.
وزیر دادگستری بیان کرد: در حالیکه دشمنان دنبال منزوی کردن ایران با تحریم های سخت و فلج کننده بودند و همه دنیا، مجامع بین المللی، سازمان بین الملل و سازمان اروپا را با خود همراه کردند ولی نتیجه ای نگرفتند.
پور محمدی اضافه کرد: دشمن نه محدود کردن فروش نفت منجر به کاهش 66 درصدی میزان صادرات نفت و کاهش قسمت نفت از 120 دلار به 25 تا 30 دلار شد.
وی تاکید کرد: دشمن برای زمین گیر کردن ملت ایران حتی خودزنی کرده و بگونه ای که اقدام های آنها علیه ایران منجر به فقر، بدهی بالا و کاهش بودجه آنان شد.
وی افزود: ولی ملت ایران سرافرازانه ایستادند بگونه ای که در نیمه نخست امسال نرخ رشد اقتصادی کشور به بیش از 4.5 درصد رسید.

*** ایران از نظر علمی رتبه 16 جهان را کسب کرد

 وزیر دادگستری اظهار کرد: ویژگی برجسته و ممتاز انقلاب اسلامی که در کمتر انقلابی دیده شده ، وجود رهبری دانشمند در راس آن است.
پورمحمدی با ذکر اینکه امام راحل (ره) یک اندیشمند، عالم مبرز و مرجع دینی بود اضافه کرد: داشتن ویژگی هایی نظیر فقیه و اندیشمند بودن برای رهبری یک جامعه اسلامی ضروری است در حالیکه در دیگر جوامع وجود این ویژگی ها لازم نیست.
وی بیان کرد: در دیگر کشورهای جهان رهبران بر مبنای سیاستمداری، اقتصاددان بودن و داشتن ثروت انتخاب می شوند ولی در ایران اسلامی رهبری باید دارای ویژگی دانشمندی باشد.
وی گفت: توجه به این مولفه ها در انتخاب رهبری، جایگاه دانشمندی این کشور و انقلاب را نشان می دهد که دنبال تقویت و توسعه دانش است.
وزیر دادگستری تاکید کرد: کشور ایران در برهه ای از مواهب علمی باز مانده بود ولی هم اینک طبق آخرین گزارش رسمی سازمان ملل که ماه گذشته منتشر شده ایران در جمع 16 کشور از نظر علم، تخصص و دانش ورزی قرار گرفته است.
پور محمدی گفت: طبق پیش بینی سازمان ملل، یک جهش علمی بزرگ در 10 تا 15 سال آینده در علم و دانش ایران رخ می دهد.
وی اضافه کرد: وجود رهبری عالم در راس این انقلاب موجب همراهی شمار زیادی از علمای حوزه و دانشگاه با امام راحل شد به گو نه ای روحانیون و علما نخستین کسانی بودند که برای به ثمر نشستن انقلاب تا پای جان ایستاده و شهید شدند.
وی افزود: دشمن در هر حوزه ای به رویارویی با ایران برخواسته با سد علما مواجه شده چون عالمان دینی در تمامی حوزه ها پیشتاز شهادت هستند.
وزیر دادگستری یادآوری کرد: اگر به نسبت جمعیتی میزان شهدای روحانی با سایر اقشار مقایسه شود می توان نتیجه گرفت شمار علمای شهید بیشتر است.
حجت السلام پورمحمدی افزود: هنر ارزشمند روحانیون، همراه و همگام کردن همه گروه های اجتماعی و نخبگان با این قشر است.
وی خاطر نشان کرد: امام راحل هوشمندانه پس از شهادت شهید آیت الله مفتح، 27 آذر را به عنوان روز وحدت حوزه و دانشگاه نهادند و این پیوند را با خون شهید مفتح پیوند وحدت حوزه و دانشگاه را تضمین کردند.

*** توجه و دغدغه رهبری به مشکلات مردم موید بزرگ منشی ایشان است

 وزیر دادگستری گفت: حساسیت رهبری فرزانه انقلاب به مشکلات، گرفتاریهای مردم، مسائل فرهنگی، اقتصادی و ناهنجاری های موجود در جامعه نشان از توجه، دغدغه مندی و نگرانی ایشان است
پور محمدی افزود: نگرانی رهبری انقلاب نسبت به مسائل جامعه، موقعیت اخلاقی و بزرگ منشی رهبری عظیم الشان انقلاب را می رساند.
وی با بیان اینکه اخلاق ، رکن مکمل فرهنگ نبوی است اظهار کرد: اگر می خواهیم یک جامعه نبوی و پیرو پیامبر اکرم(ص) داشته باشیم باید طبق تذکرهای رهبری انقلاب ، اخلاق، روابط اجتماعی و رعایت حقوق دیگران را جدی بگیریم.
وی افزود: مبنای شخصیت پیامبر (ص) اخلاق و بزرگواری است بنابراین باید پیاده کردن اخلاق در جامعه و زندگی خود تلاش کرد چون این مساله موضوعی مهم برای بهبود روابط اجتماعی و داشتن یک جامعه سالم به شمار می رود.

**بسیاری از جوانان بیکار دنبال شغل اداری هستند

 وزیر دادگستری گفت: یکی از مشکلات کشور بیکاری است در حالیکه طبق بررسی های صورت بسیاری از جوانان بیکار، جویای کار اداری هستند.
وی خاطر نشان کرد: این در حالیست که امام صادق (ع) با وجود جایگاه والای رهبری دینی و داشتن هزاران شاگرد ، انجام کار سخت برای طلب معیشت حلال را افتخار و عزت می دانستند.
پور محمدی اضافه کرد: جوانان هم اینک حاضر به فعالیت در بسیاری از مشاغل نیستند و هم اینک بسیاری از غیر ایرانی ها و مهاجران با حضور در این کشور، اقدام به فعالیت در اینگونه حرفه ها می کنند در حالیکه کشور افراد بیکار زیادی دارد.
وی با تاکید بر اینکه بیکاری یک مشکل مضمن است گفت: تلاش برای رفع این مشکل یک اصل و جزو اولویتهای دولت است با ابن وجود جوانان نباید از انجام کار سخت فرار کنند.

**آزادی حلب نتیجه ایستادگی و پشتیبانی و مدیریت ایران است

 وزیر دادگستری با تبریک آزادی حلب از دست تروریستها گفت: هم اینک آزادی حلب در صدر اخبار قرار گرفته چون آزادی این منطقه موضوع ساده ای نیست بلکه مساله و کشمکش جهانی است.
پور محمدی افزود: کشورهای آمریکای، اروپایی، رژیم جعلی اسرائیل و کشورهای وابسته، خود فروخته و مرتجع عرب، به یک عده تروریست که از هویت دینی به دور شده و منحرف شده بودند به بهانه دفاع از اسلام تشکیل دند در مقابل جبهه مقاومت برای دفاع از حقوق مسلمین و مظلومان شکل گرفت.
وی اضافه کرد: وقتی خبر پیروزی حلب اطلاع رسانی شد عنوان می شد که این پبروزی نتیجه مقاومت و ایستادگی، پشتیبانی ، مدیریت ایران و راهبری فرزندان و شهدای مدافع ایران بوده است.
وزیر دادگستری در خصوص برجام اظهارکرد: سخنان رهبری فرزانه انقلاب در زمینه نقض برجام و پاسخ سخت ایران به آن ، رمز یک انسان عاقل و با اخلاق است.
پور محمدی بیان کرد: عقب نشینی و اجرای برجام هر دو به ضرر آمریکا است چون آنها مدعی بودند ایران به تعهدات خود پایبند نیست در حالیکه ایران به تعهدات خود پایبند بوده و هر گونه اقدام خلاف برجام برای آمریکا رسوایی به بار می آورد.
وی اضافه کرد: در حالیکه سابقه نداشت ولی برای نخستین بار رئیس جمهوری آمریکا مصوبه سنای این کشور را وتو کرده و امضا نکرد.


Powered by Tetis PORTAL