30 خرداد 1396 12:49:21
دبیر مرجع ملی قانون کنوانسیون مبارزه با فساد تاکید کرد:
لزوم ارتقای همکاری های بین المللی برای توانمندسازی کارشناسان

دبیر مرجع ملی قانون کنوانسیون مبارزه با فساد، بر لزوم ارتقای همکاری های بین الملی و افزایش همکاری کشور ها و تقویت اقدامات دبیرخانه بر ارایه کمک های فنی و توانمندسازی کارشناسان کشوری تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، محسن مردعلی، دبیر مرجع ملی قانون کنوانسیون مبارزه با فساد در سخنرانی خود در دومین روز اجلاس بررسی اجرای کنوانسیون مبارزه با فساد، ضمن تبریک به ریاست اجلاس و تشکر از اقدامات دبیرخانه مبنی بر برگزاری منسجم اجلاس و تهیه اسناد، به چالش های جمهوری اسلامی ایران بر اساس نتایج دور اول بررسی در فصل سوم این کنوانسیون اشاره کرد.
وی همچنین، اقدامات کشورمان در حوزه تدوین قانون مجازات اسلامی، اصلاح قانون پولشویی، اصلاح قانون ارتقای سلامت اداری، تدوین لایحه تعزیرات در جرم انگاری فساد و بسیار اقدامات منسجم دیگر، نظیر تدوین لایحه مدیریت تعارض منافع را مناسب خوانده و در ادامه به چالشهای بین المللی که اقدامات ملی کشورها را تحت تاثیر قرار می دهد اشاره کرد.
دبیر مرجع ملی قانون کنوانسیون مبارزه با فساد در بخش دیگری از سخنانش بر لزوم ارتقای همکاری های بین المللی و افزایش همکاری کشور ها و تقویت اقدامات دبیرخانه بر ارایه کمک های فنی و توانمندسازی کارشناسان کشوری تاکید کرد.
بر اساس این گزارش، احمدی، رایزن اول حقوقی مستقر در نمایندگی کشورمان در وین اتریش سخنرانی دیگری مبنی بر تحرک قابل ملاحظه جمهوری اسلامی ایران در دور اول و دوم مرور و تعهد کشورمان بر تقویت اقدامات ملی و بین المللی و لزوم ارتقای همکاری های بین الملل علی الخصوص در حوزه اعاده اموال در بخش اول اجلاس ارایه کرد.
گفتنی است این اجلاس از ۲۹ خرداد ماه تا ۲ تیر ماه در مقرر سازمان ملل در وین اتریش در حال برگزاری است.


Powered by Tetis PORTAL