26 اسفند 1396 12:15:29
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دادگستری خبر داد:
آمادگی وزارت دادگستری برای استفاده از ظرفیت علما، روحانیون و اساتید فقه و حقوق

معاون حقوقی وزارت دادگستری گفت: از ظرفیت بسیار زیاد علما، روحانیون، اساتید فقه و حقوق باید برای پیشبرد مسائل حقوقی و قضایی استفاده شود و ما در وزارت دادگستری آمادگی کامل برای ایجاد بستری مناسب ایجاد کرده ایم.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری به نقل از فارس، میرهادی قره سید رومیانی، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دادگستری، در هفتمین مجمع عمومی انجمن فقه و حقوق اسلامی حوزه علمیه گفت: این مجمع و انجمن که با همت روحانیون خبره و اساتید مجرب حوزه فقه و حقوق تاسیس شد تا کنون دستاوردهای بسیار زیادی داشته است.

وی افزود: ظرفیت بالای علمی که این انجمن دارد می تواند به بازوی قدرتمندی برای مسائل حقوقی و قضایی کشور تبدیل شود و باید همه از ظرفیت این انجمن استفاده کنیم.

قره سید رومیانی مطرح کرد: بزودی با هماهنگی هایی که بین طرفین صورت می پذیرد، تفاهم نامه ای بین این انجمن و وزارت دادگستری منعقد خواهد شد که قطعا برکات زیادی خواهد داشت و می تواند کمک بسزایی به حوزه حقوقی کشور بکند.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دادگستری عنوان کرد: طبق گزارشاتی که به دست ما رسیده اعضای این انجمن با بهره گیری از ظرفیتهای روز رسانه ای عملکرد مثبتی در حوزه انتشار مجلات علمی و مقالات راهگشای حقوقی داشته اند که بسیار قابل تحسین است.

قره سید رومیانی خاطر نشان کرد: نقش حوزه علمیه در تمامی مسائل علمی، اجتماعی و سیاسی و... نقش اساسی و بنیادی است و همواره نظرات علما و اندیشمندان حوزه برای این مباحث،محوری بوده است.

وی در پایان عنوان کرد: از ظرفیت بسیار زیاد علما، روحانیون، اساتید فقه و حقوق باید برای پیشبرد مسائل حقوقی و قضایی استفاده شود و ما در وزارت دادگستری آمادگی کامل برای ایجاد بستری مناسب ایجاد کرده ایم.

وی گفت: تاکید وزیر دادگستری نیز همواره بر استفاده از ظرفیتهای مختلف بالخصوص حضور اندیشمندان و اساتید در کارگروه‌های مشورت معاونت حقوقی وزارت دادگستری بوده است.


Powered by Tetis PORTAL