25 آبان 1393 12:47:17
در ديدار دبير مرجع ملي كنوانسيون حقوق كودك با مدير موقت دفتر يونيسف در تهران تاكيد شد:
لزوم گسترش سطح همكاري ها در جهت ارتقاي حقوق كودكان
در ديدار دبير مرجع ملي كنوانسيون حقوق كودك جمهوري اسلامي ايران با مدير موقت دفتر يونيسف در تهران، بر لزوم گسترش سطح مناسبات و همكاريها در جهت ارتقاي حقوق كودكان تاكيد شد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت دادگستري، "مظفر الوندي" دبير مرجع ملي كنوانسيون حقوق كودك در ديدار با "جياني مورتزي" مدير كل جديد دفتر يونيسف در تهران، ضمن ابراز خرسندي از همكاري يونيسف با اين مرجع، گفت: خوشبختانه حس مشتركي بين ما و كارشناسان يونيسف براي ارتقاي حقوق كودك در كشور وجود دارد.

 

الوندي با بيان اين مطلب كه مرجع ملي كنوانسيون حقوق كودك جمهوري اسلامي ايران كه وزارت دادگستري رياست آن را بر عهده دارد، تنها مرجع رسمي و قانوني هماهنگي امور مربوط به كودكان در كشور است، تصريح كرد: فعاليتهاي مثبت اين مرجع در سالهاي اخير توانسته نهادها و سازمانهاي دولتي و غير دولتي مختلف و همچنين جامعه وكلا را گرد هم جمع كند.

 

وي در ادامه به فعاليتهاي مرجع ملي كنوانسيون حقوق كودك جمهوري اسلامي ايران اشاره كرد و اظهار داشت: اين تلاشها منجر به ايجاد تحولات خوبي در حوزه حقوق كودكان در كشور شده و اثرگذاري مطلوبي در عرصه هاي مختلف بين المللي و نيز قانونگذاري داشته كه اميدواريم با توسعه و گسترش هرچه بيشتر سطح همكاري ها، اثربخشي بيشتري را در زمينه ارتقاي حقوق كودكان در كشور شاهد باشيم و قطعا همكاري يونيسف در زمينه هاي مختلف به اين روند كمك خواهد كرد.

 

دبير مرجع ملي كنوانسيون حقوق كودك، تجربيات جمهوري اسلامي ايران در زمينه حقوق كودكان را براي كشورهاي منطقه الگو ساز توصيف كرد و افزود: يونيسف مي تواند با پشتيباني و حمايت از اقدامات اين مرجع، زمينه ساز تحقق اهداف و آرمانهاي بلند مرجع ملي كنوانسيون حقوق كودك باشد.

 

جياني مورتزي نيز در اين نشست ضمن تاكيد بر لزوم مرور عملكرد گذشته دفتر يونيسف و تقدير از دستاوردهاي جمهوري اسلامي ايران در زمينه صيانت از حقوق كودكان، ابراز اميدواري كرد در آينده با تقويت و تعميق هرچه بيشتر روابط، سطح همكاري ها گسترش يابد.

 

وي همچنين در خصوص همكاري با جمهوري اسلامي ايران در تهيه و تدوين گزارش ادواري جهت ارايه به كنوانسيون حقوق كودك سازمان ملل متحد اعلام آمادگي كرد و خواستار تقويت و گسترش بيش از پيش سطح روابط و همكاري ها شد.

گفتني است اين ديدار در دبيرخانه مرجع ملي كنوانسيون حقوق كودك و با حضور نماينده وزارت امور خارجه و كارشناسان اين مرجع انجام گرفت.


Powered by Tetis PORTAL