29 مهر 1395 10:5:45
وزیر دادگستری در مازندران:
بی اثر کردن کاهش قیمت نفت بر کسری بودجه نشانگر تدبیر دولت است
وزیر دادگستری گفت: بنا به اعلام بانک جهانی تنها کشوری که کاهش قیمت نفت برتورم و کسری بودجه آن اثر نگذاشت، جمهوری اسلامی ایران بود که این هم ناشی از تدبیر خوب دولتمردان و همراهی ملت بوده است.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری، در یادواره شهدای روستای موزیرج شهرستان بابل در مازندران گفت: پارسال با توجه به کاهش قیمت نفت بسیاری از کشورهای بزرگ تولید کننده همانند عربستان، کویت، امارات، قطر و حتی روسیه با کسری شدید بودجه و افزایش تورم مواجه شدند.
وی ادامه داد: عربستان مجبور شد برای جبران کاهش قیمت نفت 25 درصد از حقوق کارکنان خود را کم کرده و اخیرا هم اوراق قرضه در بازارهای مالی جهان منتشر کند تا کسری بودجه اش جبران شود.
پورمحمدی گفت: بنا به اعلام بانک جهانی تنها کشوری که کاهش قیمت نفت برتورم و کسری بودجه آن اثر نگذاشت، جمهوری اسلامی ایران بود که این هم ناشی از تدبیر خوب دولتمردان و همراهی ملت بوده است.
وزیر دادگستری با اظهار این که فرهنگ مقاومت ایران را در دنیا عزتمند ساخته است، اظهار داشت: اگر امروز رهبران کشورهای بزرگ دنیا برای دیدار با رئیس جمهوری کشورمان وقت می خواهند و بعد از دیدار از ایران می خواهند برای برون رفت از مشکلات خاورمیانه راه حل ارائه دهد، نشانگر اقتدار ایران اسلامی است که با تاسی از نهضت عاشورا و فرهنگ مقاومت به دست آمده است.
وی افزود: اگر امروز رئیس جمهوری و وزیر امور خارجه کشورمان که بدون تردید دارای توان دیپلماتیک بسیار بالایی هستند، در دنیا با اقتدار سخن می گویند، نشان از قدرت نظام و ملت دارد و ما باید به این قدرت افتخار کنیم.
او ادامه داد: همه ما می دانیم که دولتمردان ما پشتوانه بزرگی همانند ملت شجاع ایران دارند که با اقتدار در مقابل قدرت های بزرگ جهان حرفشان را به کرسی می نشانند و امروز هنر ما این است که در دنیا از این قدرت به وجود آمده به خوبی استفاده کنیم.
پورمحمدی گفت: درست است که ما برای تحقق منافع خود با آمریکا مذاکره کردیم، ولی تا کنون تحت تاثیر این قدرت قرار نگرفته ایم و با اقتدار بر روی مواضع اصولی خود ایستاده ایم.
وی با اذعان به وجود مشکلاتی در کشور، افزود: ما نمی گوئیم که در کشور مشکلات وجود ندارد، اما می توانیم با تحقق اقتصاد مقاومتی و کاهش هزینه ها و صرفه جویی دولت و ملت بر مشکلات فائق آئیم.
وزیر دادگستری گفت: ما با حضور در مراسم یادواره شهدا، باید درس مبارزه با استکبار و راه زندگی و سربلندی را بیاموزیم و معتقدیم این ملت تا زمانی که از فرهنگ عاشورا الگو می گیرد، بر مشکلات می تواند فائق آید و مرعوب دشمن نشود.


Powered by Tetis PORTAL