23 دي 1396 12:54:47
معاون حقوق بشر وزیر دادگستری در دیدار و گفتگو با مدیر عامل ایرنا:
آموزش حقوق شهروندی در رسانه ها باید در اولویت قرار گیرد
معاون حقوق بشر وزیر دادگستری گفت: آموزش حقوق شهروندی در رسانه ها باید در اولویت قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، محمود عباسی، معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری در دیدار و گفتگو با سید ضیاء هاشمی مدیر عامل خبرگزاری ایرنا با اشاره به نقش و جایگاه رسانه های گروهی بویژه خبرگزاری ایرنا در بین مردم تأکید کرد آموزش اخلاق شهروندی، اخلاق مطبوعاتی و حقوق شهروندی به فعالان عرصه رسانه باید در اولویت قرار گیرد. شناخت و آشنایی با قوانین و مقررات حرفه ای برای اصحاب رسانه که نهادی واسط بین دولت و ملت هستند به عنوان شرط اساسی و بنیادین فعالیت در این زمینه باید در اولویت قرار گیرد؛ چرا که این آگاهی مبنای درست انتقال مفاهیم به دیگران است.
عباسی یکی از وظایف و اختیارات معاونت حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری را آموزش و ترویج حقوق شهروندی توصیف کرد و آمادگی حوزه مأموریت خود برای آموزش دوره ای حقوق شهروندی به مدیران و کارکنان رسانه ها و بویژه خبرگزاری ایرنا را اعلام و تأکید کرد انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک مبنای خوبی برای انجام این مهم است و ما آمادگی داریم در اولین فرصت این آموزش ها را آغاز کنیم که مورد استقبال مدیر عامل ایرنا قرار گرفت.
عباسی در این دیدار با تأکید بر نقش رسانه ها در پیشگیری از وقوع جرم و کاهش تعداد پرونده های قضایی، اظهار کرد: ترویج حقوق شهروندی می تواند موجب کاهش فساد در جامعه شود چون مردم اگر حق را بخوبی بشناسند می توانند در کاهش فساد مؤثر باشند.
در این دیدار هاشمی، مدیر عامل ایرنا با تأکید بر اینکه رسانه ملی خود را موظف می داند در جهت ارتقای اعتماد اجتماعی تأثیر گذار باشد ابراز امیدواری کرد که ایرنا در جهت ترویج و ارتقای حقوق شهروندی موفق عمل کند.
مدیرعامل ایرنا خطاب به معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری گفت: از این به بعد خود ما را در کنار خودتان خواهید دید و این خبرگزاری از بخش آموزش و ارتقای توان اصحاب رسانه در بحث حقوق بشر و حقوق شهروندی استقبال می کند.


Powered by Tetis PORTAL