10 آذر 1395 22:15:54
وزیر دادگستری در جمع مردم کاشان:
بدعهدی در اجرای برجام پاسخ سخت ایران را به دنبال دارد / گامهای ما استوارتر از گذشته است
وزیر دادگستری گفت: ایران اسلامی امروز در اوج اقتدار، امنیت و انسجام است.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، حجت الاسلام و المسلمین مصطفی پور محمدی وزیر دادگستری که به کاشان سفر کرده بود، ضمن تسلیت شهادت امام رضا علیه السلام، در اجتماع مردم این شهر در مسجد محمدی گفت: به فرموده امام رضا علیه السلام هرکس که کلام اهل بیت علیهم السلام را بشنود و آن را تبلیغ کند شامل دعای ایشان می‌شود و هرکس زیبایی کلامشان را درک کند به سویشان می‌آید.
وزیر دادگستری افزود: کلام اهل بیت ابهامات را برطرف و نیازهای مردم را رفع می‌کند، کلام اهل بیت زیبا است و منظور از این زیبایی، کلام موزون نیست، مردم تشنه مهارت و کلام اهل بیت علیهم السلام هستند و دنبال‌کردن کلام اهل بیت به پول و زرق و برق و فریب نیازی ندارد.
پورمحمدی با بیان اینکه باید در مجالس عزا حرف‌های ائمه معصومین به خوبی منتقل شود، خاطرنشان کرد: روضه طبع انسان را لطیف و قلب انسان را پاک می‌کند در حالی باید مقدمه روضه با سخنان اهل بیت علیهم السلام آغاز شود تا راه ائمه اطهار را درک کنیم.

امام رضا علیه السلام، بنیانگذار فرهنگ امامت
وی امام رضا علیه السلام را بنیان‌گذار فرهنگ امامت دانست و تصریح کرد: امام رضا علیه السلام در حوزه ولایت و امامت به یک بحث جدی وارد شدند زیرا مردم نیاز به یک رهبر ولایی و امام دارند و آن حضرت نیز به این مهم پرداختند در حالی که جامعه بدون رهبر خیر و شر خود را تشخیص نمی‌دهد و سر درگم است و در این راستا با انتشار این فرهنگ توسط امام رضا علیه السلام مامون مجبور شد تا مانع گسترش فرهنگ امامت شود و آن حضرت را محدود کرد.
وزیر دادگستری گفت: در طول تاریخ مستکبرین از انتشار حرف حق جلوگیری می‌کردند و با روش‌های متفاوتی همانند حمله، جنگ و دست چدنی و دستمال مخملی و غیره به جلوگیری از انتشار این مهم دست می‌زنند اما امروز به برکت ائمه اطهار، جلوه خاصی از ولایت در کشور خودنمایی می‌کند.

بدعهدی در اجرای برجام پاسخ سخت ایران را به دنبال دارد / گامهای ما استوارتر از گذشته است
پورمحمدی دلیل کشتارها در منطقه را خاموش کردن ندای انقلاب دانست و با بیان اینکه دلیل تمامی این کشتارها ایران است و از هر اقدامی در این راستا دریغ نمی‌کنند اظهار داشت: امروز ما با دیروز تفاوت داریم و محکمتر حرف زده و جلوتر می رویم و گام های ما استوارتر از گذشته است و رییس جمهوری جدید آمریکا باید این را درک کند. ایران اسلامی امروز در اوج اقتدار، امنیت و انسجام است و ملت ایران در این منطقه پرآشوب با امنیت و سلامتی کامل زندگی می کنند.
وزیر دادگستری ضمن اشاره به بد عهدی آمریکا در مورد اجرای برجام افزود: آن‌ها باید به تعهد خود در مورد برجام عمل کنند، در غیر این صورت منتظر پاسخ سخت جمهوری اسلامی ایران باشند.

راهپیمایی اربعین جلوه اقتدار ماست
وی با بیان اینکه دشمن می‌داند راه انقلاب پرشکوه است، اظهار داشت: شکوه و عظمت انقلاب اسلامی در گرو نثار خون شهیدان است و خداوند در دفاع از مومنین وعده‌ داده است در حالی که امروز هیچ کس از ایران حمایت نمی‌کند و با این وجود عزت ایران روز به روز افزایش پیدا می‌کند.
پورمحمدی با بیان اینکه امروز با حضور بیش از دو میلیون زائر در مراسم اربعین حسینی در عراق در عین ناامنی و اقدام های تروریستی، جلوه ای از شکوه و اقتدار خود را نشان دادیم و ثابت کردیم که عاشق ائمه اطهار، شهادت طلب و مقاوم هستیم اظهار داشت: امروز ایران با داعش و ایادی آن ها در حال جنگ است که با اقدام های تروریستی می خواهند مانع انتقال پیام انقلاب اسلامی ایران شوند و با جنگ دین علیه دین می خواهند به اسلام حقیقی ضربه بزنند.

با وجود کمبودها در اوج اقتدار هستیم / لزوم مدیریت منابع آب
وی ادامه داد: امروز به برکت توسل به ائمه اطهار و وجود ولایت فقیه در کشور، اگر چه شاهد کمبودهایی هستیم ولی در اوج اقتدار و امنیت هستیم.
وزیر دادگستری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بحران خشکسالی و کمبود آب در کشور بیان کرد: به اذعان کارشناسان، بارندگی امسال حدود 70 درصد کمتر از سال گذشته و از میانگین 40 سال گذشته حدود 50 درصد کمتر است و این زنگ خطری برای ما به شمار می رود.
پورمحمدی تصریح کرد: یکی از مشکلات جامعه امروز ما ضعف در برنامه ریزی است و باید با برنامه ریزی صحیح و درست مصرف کردن آب، مشکل کم آبی را مدیریت کنیم.


Powered by Tetis PORTAL