18 آذر 1396 14:3:40
در ملاقات معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری با همتای نروژی وی مورد تاکید قرار گرفت:
ضرورت گسترش و تعمیق روابط حقوقی و قضایی بین ایران و نروژ

در ملاقات معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری با همتای نروژی، ضرورت گسترش و تعمیق روابط حقوقی و قضایی بین ایران و نروژ مورد تاکید قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، محمود عباسی، معاون حقوق بشر و بین الملل وزیر دادگستری که برای شرکت و ایراد سخنرانی در اجلاس بین المللی صلح به نروژ سفر کرده بود در دیدار با همتای نروژی خود که در وزارت دادگستری این کشور و با حضور اقای دکتر حبیب الله زاده – سفیر کشورمان در نروژ برگزار شد با اشاره به گسترش مناسبات اقتصادی و تجاری دو کشور در زمینه های نفت و گاز ، کشتی سازی و شیلات که در فضای پس از برجام صورت گرفته بر گسترش وتعمیق روابط حقوقی و قضایی دو کشور تاکید کرد و خواستار تبادل تجربه در این زمینه ها شد که مورد استقبال معاون بین الملل وزارت دادگستری نروژ قرار گرفت.
عباسی در این دیدار به نقش بر جسته کشورمان در مبارزه با قاچاق مواد مخدر و مبارزه با تروریسم در منطقه اشاره کرد و گفت در حالیکه برخی قدرتها با ایجاد گروه های تروریستی نظیر داعش و حمایت از آن ها به جنگ نیابتی در منطقه آسیای غربی و کشورهای سوریه و عراق و افغانستان ، لیبی و برخی دیگر از کشور ها ی آفریقایی روی آورده اند و کشوری نظیر عربستان و امارت را تا دندان مسلح کرده اند که در خدمت به گروه های تروریستی دلارهای نفتی خود را سرازیر کردند، جمهوری اسلامی ایران در کنار مردم مظلوم منطقه ایستاده و با حمایت معنوی و مستشاری به آنان داعش و گروه های تروریستی را از پای در آورد. انتظار می رود کشور شما که به پایگاه صلح اشتهار دارد واقعیات جهان امروز و منطقه آسیای غربی را برای جهانیان تشریح کند.
معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری با اشاره به وضعیت مطلوب دادرسی قضایی در نروژ به تشریح جایگاه قانونی وزارت دادگستری و قوه قضا ئیه کشورمان پرداخت و ایجاد زمینه لازم برای آشنایی و شناخت حقوقدانان و قضات دو کشور از دستگاه قضایی یکدیگر را مورد اشاره قرار داد.
وی با اشاره به مبارزه قاطع با قاچاق و ترانزیت مواد مخدر از افغانستان اشاره کرد که مانع از ارسال آن به اروپا می شود.
در این دیدار معاون امور بین الملل وزیر دادگستری نروژ با ابزار خرسندی از ملاقات با معاون وزیر دادگستری کشورمان بر همکاری دو کشور در زمینه های حقوقی و قضایی اشاره کرد و گفت: ما علاقمند هستیم بیشتر با سیستم قضایی ایران آشنا شویم و انتقال تجربه در این زمینه ها بویژه در زمینه مبارزه با قاچاق انسان ، قاچاق مواد مخدر و مبارزه با تروریسم لازم و ضروری است. ما باید در زمینه های معاضدت حقوقی و قضایی بررسی کنیم که چگونه می توانیم همکاری های خود را گسترش دهیم.
عباسی، معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری کشورمان در پایان با اشاره به اینکه قوانین تجاری ما بر گرفته از قوانین تجارت فرانسه و سویس می باشد تأکید کرد در انعقاد معاضدت حقوقی و قضایی در امور تجاری با مشکل خاصی مواجه نیستیم که می تواند در اولویت قرار گیرد.


Powered by Tetis PORTAL