6 ارديبهشت 1396 11:43:49
معاون حقوقی و پارلمانی وزیر دادگستری در گفت‌وگو با میزان مطرح کرد:
آخرین وضعیت اجرای آزمایشی قانون ثبت اختراعات

میرکوهی با اشاره به اجرای آزمایشی قانون ثبت اختراعات، طرح‎های صنعتی و علائم تجاری گفت: با توجه به اینکه این قانون آزمایشی یک بار هم تمدید شده است، برای دائمی شدن باید در اولویت قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، عبدالعلی میرکوهی، معاون حقوقی و پارلمانی وزیر دادگستری در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، در ارتباط با آخرین وضعیت اجرای آزمایشی قانون ثبت اختراعات، طرح‎های صنعتی و علائم تجاری اظهار کرد: این قانون در نوبت رسیدگی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی است.
وی ادامه داد: در این زمینه لایحه‎ای از طرف دولت و طرحی از سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی مطرح شد که بنا براین است که لایحه دولت مورد رسیدگی قرار گیرد.
میرکوهی در پایان تصریح کرد: با توجه به اینکه این قانون آزمایشی یک بار هم تمدید شده است، با رفع نواقصی که احتمالا در اجرای آزمایشی آن به همراه بوده است برای دائمی شدن باید در اولویت قرار گیرد.
مهلت اجرای آزمایشی قانون ثبت اختراعات، طرح‎های صنعتی و علائم تجاری مصوب 7/8/1386 از تاریخ انقضای آن به مدت 2 سال تمدید می‏شود. این قانون مشتمل بر ماده واحده در جلسه علنی روز دوشنبه 13/7/94 مجلس شورای اسلامی تصویب شد و در تاریخ 22/7/94 به تایید شورای نگهبان رسید.


Powered by Tetis PORTAL