3 تير 1395 14:46:41
مجمع خیّرین کشور اعلام موجودیت کرد؛
حجت‌الاسلام پورمحمدی: عمل خیر، نشانه بلوغ انسانی جامعه است
وزیر دادگستری در آیین اعلام موجودیت مجمع خیّرین کشور، گفت: مسأله اعمال خیر، نشان بلوغ انسانی هر جامعه‌ای است و خوشبختانه عمل خیر در کشور ما به یک فرهنگ تبدیل شده است.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، ضیافت افطاری جوامع خیّری کشور که با هدف جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای ساختن ساختمان جدید شیرخوارگاه شبیر در شرق تهران برگزار شد، با اعلام موجودیت مجمع خیّرین کشور، همراه شد.
در این مراسم که شب گذشته (چهارشنبه ۲ تیر) با حضور چهره‌های شاخص جوامع خیّری، نمایندگان ارگان‌ها و دستگاه‌های دولتی و غیردولتی فعال در عرصه خدمات عمومی و فعالیت‌های خیّری و همچنین جمعی از شخصیت‌های سیاسی و ورزشی در هتل فردوسی تهران برگزار شد، حجت‌الاسلام‌والمسلمین مصطفی پورمحمدی، وزیر دادگستری با بیان سخنانی، عمل خیر را بهترین اعمال نامید و تشکیل مجمع خیّرین کشور را به فال نیک گرفت.
وی‌ گفت: عمل خیر در کشور ما به یک فرهنگ و یک جریان گسترده با یک معرفت، آگاهی و اخلاص تبدیل شده است.
حجت‌الاسلام پورمحمدی همچنین پیشنهاد نامگذاری روز ۱۵رمضان، سالروز میلاد امام حسن مجتبی(ع) به نام روز خیّر که توسط مجمع خیّرین کشور ارایه شده است را اقدامی پسندیده عنوان و ابراز امیدواری کرد که این پیشنهاد در شورای فرهنگ عمومی به تصویب برسد.
وی در ادامه با بیان اینکه مسأله اعمال خیر، نشان از بلوغ انسانی در هر جامعه‌ای است، گفت: در دوره‌ای از صدر اسلام، فاصله‌ای در نزول وحی اتفاق افتاد که با طعنه منافقین و فتنه‌گران همراه بود. تا اینکه خداوند آیات سوره مبارکه «والضحی» را نازل و در آن دوستانه و صمیمانه با پیامبرش صحبت فرمود. مضمون این آیات اینچنین است که ای پیامبر! زمانی مشکل داشتی و نیازمند بودی و ما تو را حفظ کردیم.
حجت‌الاسلام پورمحمدی ادامه داد: خداوند در این آیات از دستگیری کردن سخن می‌گوید که در دستگاه خلقت، موضوع دلنشینی است. بعد از آن هم به پیامبر (ص) تأکید می‌کند که یتیمان و نیازمندان را فراموش نکند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر اینکه خداوند از بندگانش انتظار دارد تا نسبت به بندگان نیازمند او کاری انجام دهند، افزود: کار خیّرین، بسیار ارزشمند و عملی است که خداوند آن را دوست دارد و از بندگانش می‌خواهد.
وزیر دادگستری در پایان سخنان خود، با اظهار این نکته که کار خیّرین در امتداد کار امام حسن (ع) است، گفت: می‌توانیم با تشویق همدیگر به حق، صبر، تعاون و نیکوکاری، و با خیّرسازی، جامعه را از مشکلات و گرفتاری‌ها نجات دهیم.


Powered by Tetis PORTAL