14 بهمن 1396 7:26:6
وزیر دادگستری:
حذف مخالف تفکری نادرست و مخرب است

وزیر دادگستری در شورای اداری شهرستان بردسیر گفت: ما باید بپذیریم که همه مثل ما فکر نمی کنند بنابراین این تفکر که اگر کسی مثل ما فکر نمی کند باید حذف شود، تفکری نادرست و مخرب است.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری به نقل از ایرنا، سید علیرضا آوائی وزیر دادگستری، در نشست شورای اداری شهرستان بردسیر افزود: همه ما آدمهای مختلفی هستیم که در شرایط فرهنگی مختلف بزرگ شده ایم و حتی گاهی دو عضو خانواده با هم اختلاف سلیقه دارند و این امر کاملا بدیهی است.
وی با اشاره به حوادث مختلف از آغاز انقلاب تاکنون گفت: کودتا، تحمیل جنگ، دسیسه های منافقین، ترور بیرحمانه بزرگان کشور و مصیبت های زیادی که در برابر یک حکومت تازه تاسیس اتفاق افتاد کم نبودند، اما ما با دستهای خالی از همه آنها عبور کردیم.
آوائی دلیل موفقیت ملت ایران را انسجام و وحدت ملت دانست و گفت: محاسبات دشمن در زمان وقوع جنگ برای اینکه ما را در مدت کوتاهی نابود کند دقیق و عملیاتی بود.
وی ادامه داد: اما آنچه که باعث پیروزی ما شد انسجام ملی حول محور وحدت بود و اگر همه ما با هم اختلاف نظرداشتیم، در یک موضوع که حفظ کشور بود اتفاق نظر داشتیم.
وی افزود: روحیه شجاعت و خودباوری و وجود اعتماد کامل بین نظام و مردم بود که باعث پیروزی و بالندگی این انقلاب شد که اگر هنوز هم همان روحیه را داشتیم در تمام امور سرعت مضاعف داشتیم.
آوائی با بیان این مطلب که اگر عزت این کشور را دوست داریم راهی نداریم جز اینکه با مشترکات و نقاط مثبت یکدیگر ارتباط برقرار کنیم افزود: اولیای خدا رابطه شان را بر مبنای حسن و خوبی با مردم تنظیم می کنند و فقط کوته فکران عیبهای مردم را می بینند.
وزیر دادگستری با اشاره به اتفاقات و ناآرامی های اخیر گفت: ما باید همه به هم کمک کنیم چرا که ما سرنشینان یک کشتی هستیم اگر این کشتی آسیب ببیند، همه ما غرق می شویم و هیچ کس فکر نکند با تضعیف بخش دیگری خودش تقویت می شود.
وی خطاب به مسئولان گفت: بنا به اعلام بنیاد شهید حدود 250 خانواده هستند که 5 شهید دادند و این کار ما و مسئولیت ما را سخت تر می کند.
وی افزود: شهدا برای ما حجت هستند و بیاییم از این منظر ببینیم که به ما اعتماد کردند و پستی دادند؛ این نظام آبرویش را به دست ما داده است و ما امنای نظام هستیم پس باید برایش کسب آبرو کنیم و با کوتاهی کردن در مسئولیتمان آبروی نظام و آبروی شهدا را نبریم.
وزیر دادگستری ادامه داد: ما چون حکومت اسلامی تشکیل دادیم و به نام دین حکومت می کنیم، بنابراین اگر کوتاهی کنیم تنها خودمان آسیب نمی بینیم بلکه به دین و شان اسلام لطمه وارد می کنیم و این در درگاه الهی قابل بخشش و اغماض نیست.
وی از مسئولان خواست هرکس در حوزه خودش درست عمل کند و رضایت مردم را جلب کند و البته این بدان معنا نیست باید هر کاری انجام بدهیم تا مردم راضی باشند.
وزیر دادگستری ادامه داد: اگر جایی بنا به شرایطی نمی شود کاری برایشان انجام داد، برخورد خوبی با مردم داشته باشیم و درست با مردم صحبت کنیم چراکه ما چون به اسم اسلام بر مردم حکومت می کنیم و مسئولیت داریم سعی کنیم شبیه به دین مبین اسلام عمل کنیم تا آبروی دین خدشه دار نشود.
وزیر دادگستری که در دومین سفر استانی رئیس جمهوری در دولت دوازدهم به استان کرمان سفر کرده است امروز پنجشنبه نیز ضمن بازدید از طرحهای در دست اجرا در بردسیر اداره سلامت این شهرستان را به نمایندگی رئیس جمهوری افتتاح کرد.
بردسیر در فاصله 60 کیلومتری غرب کرمان قرار دارد.


Powered by Tetis PORTAL