17 بهمن 1397 7:8:47
سفر وزیر دادگستری به استان فارس/
آوائی در جمع کارکنان تعزیرات فارس تاکید کرد: پیگیری جدی برای احقاق حق مردم

وزیر دادگستری در دیدار با کارکنان تعزیرات حکومتی فارس گفت: ما در پیگیری و احقاق حق مردم باید طوری جدی حضور پیدا کنیم تا مردم احساس بی پناهی نکنند.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، سید علیرضا آوائی وزیر دادگستری در آخرین برنامه سفر خود به استان فارس در جمع کارکنان اداره کل تعزیرات حکومتی این استان با بیان اینکه باید در صدور رای کمال دقت شود تا حقی از کسی ضایع نشود، افزود: ما در پیگیری و احقاق حق مردم باید طوری جدی حضور پیدا کنیم تا مردم احساس بی پناهی نکنند.
وی از قضات دادگستری و فعالان تعزیرات حکومتی خواست در تمامی پرونده‌ها طوری رفتار کنند که حقی از مردم چه مطالبه گر چه متهم ضایع نشود و عدالت واقعی اجرا شود.
آوائی عملکرد تعزیرات حکومتی در استان را بسیار مطلوب عنوان کرد و ادامه داد: تعزیرات حکومتی استان فارس از ادارات کلی است که کمترین شکایت و اشتباه در احکام آن دیده شده است.
القاصی مهر رئیس کل دادگستری استان فارس هم گفت: در این شرایط نابسامان اقتصادی نباید فقط تحریم‌ها را علت بدانیم بلکه باید مدیران بخصوص قوه قضائیه مدیریت‌ها و نظارت‌ها و برخورد‌های قضایی بیشتری صورت گیرد تا نابسامانی‌های اقتصادی کمتر شود.
مبشری مدیرکل تعزیرات حکومتی استان فارس هم اظهار داشت: در ۱۰ماهه نخست امسال ۱۹هزار و ۶۶۵پرونده در خصوص کالای قاچاق و ارز، کالا و خدمات و بهداشت و درمان مختومه شده است.
وی افزود: از مجموعه پرونده‌های کالا و خدمات ۹۹درصد، در بخش قاچاق و ارز، ۹۸درصد و در بخش پرونده‌های حوزه بهداشت و درمان ۹۷/۵ درصد پرونده‌ها مختومه شده و رای نهایی صادر شده است.
مبشری همچنین از اجرای طرح نظارتی بر بازار با همکاری اصناف و علوم پزشکی از یکم اسفند تا بیستم فروردین۹۸ در سراسر استان خبر داد و تصریح کرد: نیرو‌های تعزیرات در دو شیفت و با دو برابر نیرو این طرح نظارتی را اجرا می کنند.


Powered by Tetis PORTAL