28 مرداد 1398 14:53:29
معاون حقوق مالکیت فکری وزارت دادگستری در دیدار با سفیر کره جنوبی:
اشتراکات فرهنگی و اخلاقی دو کشور می تواند زمینه ساز بهبود روابط باشد
معاون وزیر دادگستری در دیدار با سفیر کره جنوبی همکاری دو کشور در حوزه مالکیت فکری را خواستار شد.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، محمود حکمت نیا معاون حقوق مالکیت فکری وزارت دادگستری در دیدار با سفیر کشور کره جنوبی ضمن اشاره به سابقه همکاریهای دو کشور در زمینه های اقتصادی، علمی، فرهنگی و سیاسی ارتقای سطح همکاری‌ها در حوزه مالکیت فکری بین دو کشور را خواستار شد.
معاون وزیر دادگستری گفت: گرچه در دوره تحریم با مشکلاتی مواجه هستیم اما رد و بدل کردن تجربیات موفق بسیار مفید خواهد بود. قطعا در این شرایط تلاش‌ها مضاعف خواهد شد و تولیدات نیز افزایش پیدا می‌کند و ما بر این مشکلات پیروز خواهیم شد.
وی افزود: در شرایط تحریم، تجربیات مالکیت فکری مفید خواهد بود و تلاش می کنیم صنایع داخلی کشور را بسازیم و در این خصوص، از تجربیات کره نیز استفاده خواهیم کرد. ایده ما این است که با توجه به نزدیکی و اشتراکات فرهنگی و اخلاقی دو کشور، از طریق برنامه های مشترک و ارتباطات فرهنگی و تجاری مشترک، در جهت ساخت آینده تلاش کنیم.
معاون وزیر دادگستری با اشاره به همکاریهای علمی بین دو کشور از افزایش تبادلات آموزشی و برگزاری دوره های آموزشی برای سازمان ها، دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری ایران استقبال کرد.
وی با اشاره به پتانسیل دانشگاه های ایران، اجرای طرح های مطالعات تطبیقی حقوق ایران و کره جنوبی در زمینه مالکیت فکری را نیز به عنوان پروژه مشترک خواستار شد
سفیر کره جنوبی در تهران نیز ایران را کشوری با پتانسیل بالا و منابع طبیعی فراوان برشمرد و گفت: اگر مالکیت فکری توسعه یابد، برای آینده کشور و همچنین در زمینه مبادلات کالا و فرهنگ نیز مفید خواهد بود.
وی افزود: کره جنوبی تجربه خوبی در زمینه توسعه مالکیت فکری دارد و با توجه به توسعه صنعت اقتصادی ایران علاقه مند به همکاری با ایران هستیم.


Powered by Tetis PORTAL