16 ارديبهشت 1395 8:5:14
وزیر دادگستری در حاشیه بازدید از نمایشگاه کتاب تهران:
جوانان مخاطب اصلی پیامهای ما در عرصه جهانی هستند
وزیر دادگستری گفت: جامعه جوان جهانی، اصلی ترین و مهم ترین مخاطب پیامهای ما هستند.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری، پیش از ظهر امروز با حضور در شهر آفتاب، از بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران بازدید کرد.
وزیر دادگستری در خصوص کیفیت برگزاری این نمایشگاه گفت: شهرآفتاب مکان خوبی برای برگزاری نمایشگاه کتاب است و استقبال خوب مردم در روزهای اول از این نمایشگاه، نوید خوبی را به ما می دهد؛ وزارت ارشاد و شهرداری همت کردند و یک نمایشگاه باشکوه به موقع برگزار شد.
وی در ادامه با اشاره به ترجمه و انتشار نامه‌های مقام معظم رهبری اظهار کرد: این مهم است که با مردم دنیا به خصوص طبقات مختلف و به خصوص جوانان صحبت شود. به هر حال جامعه جوان جهانی اصلی‌ترین و مهم‌ترین مخاطب پیام‌های ما هستند. اگر بخواهیم تحولی در دنیا اتفاق بیفتد، باید بتوانیم جوانان جهان را به عنوان شنونده‌های اصلی پیام‌های خود قرار دهیم.
پورمحمدی با اشاره به اینکه کمتر به طور مستقیم با جوانان جهان صحبت شده است، افزود: این ابتکار بسیار ارزنده و جالب مقام معظم رهبری است که به صورت مستقیم جوانان را خطاب قرار داده‌اند و بدون واسطه، حرف‌ها، استدلال‌ها، احتجاج، رد و قبول‌ها، طرح سؤالات و اشاره به مصداق‌ها و نمونه‌ها را بیان کرده‌اند و اینها نکات ارزنده‌ای است.
وی ادامه داد: ایشان با ایجاد این فضا فتح بابی کرده‌اند. اگر بخواهیم به این یک مورد و یک نامه استناد کنیم که حتماً ره به جایی نخواهد برد؛ مقام معظم رهبری با این حرکت خود، مسیر اصلی را به ما گوشزد کردند که باید سخن بگوییم و تبادل نظر کنیم، به خصوص با مخاطب‌های اصلی‌مان که جوانان هستند کمی جدی‌تر، با انگیزه بیشتر و با استدلال سخن بگوییم. همچنین با جوانان خودمان باید در گفت‌وگو باشیم و حتماً مؤثر است؛ ولی به شرطی که به این نامه در فضاهای تشریفاتی و رسانه‌ای اکتفا نشود؛ بلکه واقعاً محیط‌های گفت‌وگو و مسیرهای پیام‌رسانی را شناسایی کنیم و از این مسیرها به خوبی استفاده کنیم.
بیست‌و‌نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب از 15 تا 25 اردیبهشت در حال برگزاری است.


Powered by Tetis PORTAL