3 مرداد 1393 14:54:22
پورمحمدي:
هرجا بحراني هست دست اسرائيل را مي‌توان ديد
وزير دادگستري با تشريح روند شكل‌گيري رژيم صهيونيستي اسرائيل و حاكميت غيرقانوني اين رژيم بر سرزمين‌هاي فلسطين اشغالي، گفت: طي 35 سال گذشته از پيروزي انقلاب اسلامي، هر سال اسرائيل ضعيف‌تر شده و رو به نزول حركت كرده است.

حجت‌الاسلام والمسلمين مصطفي پورمحمدي وزير دادگستري، ظهر جمعه 3 مردادماه در پايان راهپيمايي روز جهاني قدس در شيراز، گفت: رژيم اسرائيل تا قبل از سال 1357 هجري شمسي و 1979 ميلادي به سير صعودي خود در منطقه ادامه داد، اما بعد از پيروزي انقلاب اسلامي اين روند براي چند سال متوقف و پس از آن سير نزولي قدرت و جايگاه اين رژيم آغاز شد و تا اكنون ادامه دارد.

 

پورمحمدي با تاكيد بر اينكه امروز حقيقت جمهوري اسلامي ايران، حقيقتي پذيرفته شده است، گفت: حقيقت و استدلال ما در دنيا علني و پذيرفته شده است، اگرچه جامعه جهاني به‌راحتي تسليم نشد، اما منطق جمهوري اسلامي، بسيار قوي است و به‌همين دليل جايگاه ايران اسلامي روز به‌روز در جهان رفيع‌تر و برجسته‌تر شده و مي‌شود.

 

وزير دادگستري خاطرنشان كرد: حتي استكبار و سران استكبار هم اين حقيقت را مي‌فهمند و مي‌دانند و تنها قومي كه عداوت نشان داده و مي‌دهد، قوم يهود است كه البته دوگانگي رفتار هم دارند و ادعاي اصلاح‌گري هم دارند و مي‌گويند ما به‌دنبال اصلاح جهان هستيم.

 

وي با تصريح اينكه اسرائيل غاصب طي دهه‌هاي اخير هر روز متزلزل‌تر از ديروز شده است، گفت: از آن سو ملت مقاوم و مظلوم فلسطين، هر روز مقاوم‌تر شده و خودش را بيشتر باور كرده است و نشانه‌ آن پيروزي‌هاي مكرر در برابر تجاوزها و حملات رژيم صهيونيستي است.

 

پورمحمدي با تشريح چگونگي شكل‌گيري رژيم جعلي اسرائيل در منطقه و با تاكيد بر اينكه آمريكا و دنياي استكبار در تلاش براي تغيير نقشه جهاني و استيلا بر منطقه خاورميانه اين رژيم را ايجاد، آن را تقويت و حمايت كرده است، گفت: در 1945 كه پايان جنگ‌جهاني دوم است، جمعيت يهوديان 31 درصد كل جمعيت فلسطين بود.

 

وي با بيان اينكه در يك برنامه‌ريزي 80 ساله تلاش شده بود تا اين جمعيت رشد داشته باشد، گفت: دولت غاصب اسرائيل در سال 1948 يعني سه سال بعد از جنگ جهاني دوم تشكيل شد و عجيب آنكه سازمان ملل متحد در آن زمان علي‌رغم آنكه جمعيت يهوديان به 31 درصد هم نمي‌رسيد و تنها 6 درصد كل خاك اين كشور را در اشغال خود داشتند، تسلط بر 56.5 درصد از كل كشور فلسطين را در اختيار آنان قرار داد.

 

پورمحمدي با يادآوري اينكه بلافاصله بعد از شكل‌گيري اين رژيم، آمريكا و دنياي غرب آن را به رسميت شناخت، گفت: وقتي به تاريخ باز مي‌گرديم متوجه مي‌شويم كه از 1924 تلاش براي استيلا بر فلسطين و لبنان با تشكيل گروه‌هاي ترور، صهيونيستي و فعال شدن آنها، آغاز شده است.

 

وي با تصريح اينكه جريان ترور، حذف، قتل و آدم‌كشي توسط گروه‌هاي تروريستي صهيونيستي و كشتار دسته‌جمعي در روستاها و شهرهاي مختلف فلسطين از آن زمان شروع شد، گفت: چند گروهي كه امروز حاكميت اسرائيل را در اختيار دارند،‌ همان گروه‌هاي تروري هستند كه چند دهه قبل ايجاد شدند.

 

پورمحمدي با يادآوري اينكه گروه‌هاي ترور بعد از 20 سال كشتار و حذف و ايجاد وحشت، تبديل به احزاب مختلف سياسي شدند، گفت: اينكه مي‌گوييم اين رژيم، تروريست و آدم‌كش است، مستندات تاريخي دارد، چهره‌هاي سياسي برجسته اين كشور همه از مسئولان و عوامل اجرايي گروه‌هاي ترور در دهه سي‌ ميلادي بوده‌اند.

 

وزير دادگستري با تاكيد بر اينكه بعد از شكل‌گيري و پيروزي انقلاب اسلامي، دوران تنزل قدرت اسرائيل در منطقه و جهان و سقوط جايگاه اين رژيم آغاز شد، با استناد به آيات قرآن كريم، به تشريح خصوصيت‌هاي اين قوم پرداخت و گفت: آيات قرآن مستندترين و دقيق‌ترين سند به‌شمار مي‌رود و خداوند سبحان در مورد خصوصيت‌هاي قوم يهود به ويژگي‌هايي اشاره دارد.

 

وي مهمترين ويژگي اين قوم را نژادپرستي و خودبرتربيني آنان ذكر و خاطرنشان كرد: اين قوم مي‌گويند ما فرزندان خدا هستيم و دوستان خداوند در زمين، جمعيت يهودي روز زمين كه در آخرين آمارها كمتر از 19 ميليون نفر است، جمعيتي كه حاضر به اختلاط با ساير اديان و نژادها نبوده و دختر به ديگر اديان و اقوام نمي‌دهد و تا جايي كه امكان دارد دختري از آنان نمي‌گيرد و اعتقاد دارد خون و نژاد برتر است.

 

وي دلبستگي بي‌نهايت به دنيا را از ويژگي‌هاي ديگر اين قوم برشمرد و خاطرنشان كرد: آنان انسان‌هاي حريصي به دنيا هستند، حتي بيش از مشركاني كه به قيامت اعتقاد ندارند، وابسته به دنيا هستند، دوست دارند كه بيش از هزار سال زندگي كنند.

 

پورمحمدي، جان دوست بودن را از ديگر ويژگي‌هاي اين قوم دانست و گفت: فلسطينيان علي‌رغم آنكه 800 شهيد و 5هزار مجروح داده‌اند اما همچنان مقاوم و بدون هراس ايستادگي مي‌كنند و آنوقت با تعداد تلفاتي كه به اسرائيليان وارد كرده‌اند، زلزله به ميان آنان انداخته‌اند، آنان مصيبت زده شده‌اند و يك ميليون يهودي در اسرائيل با وضع بسيار بدي در ترس و اضطراب در پناهگاه‌ها بسر مي‌برند.

 

وزير دادگستري مال‌دوستي را يكي از ويژگي‌هاي مهم يهوديان برشمرد و اضافه كرد: هرجا كه جريان تمركز و تكاثر ثروت مي‌بينيم، جريان يهودي يا در كنار آن يا در متن آن قرار دارد.

 

وي اضافه كرد: يكي ديگر از ويژگي‌هاي مهم اين قوم، داشتن تفكري التقاطي و انحرافي است، آنان اعتقاد دارند كه خداوند دنيا را خلق كرده و امور آن را به مخلوقاتش سپرده است.

 

پورمحمدي با اشاره به آيه‌اي از كلام‌الله كه خداوند بر قوم يهود به‌واسطه اين نسبت ناروا، لعنت مي‌فرستد، گفت: اين قوم لجوج و عنود به خاطر انحراف فكري كه دارد، مرتكب جنايت‌هاي فراواني شده‌اند و بي‌نهايت سنگ دل و بي‌رحم هستند.

 

وي سفاكي و قتل و خونريزي‌هاي سفاكانه را از ديگر ويژگي‌هاي اين قوم دانست و با بيان اينكه آنان حتي انسان‌هاي صالح را هم مي‌كشند، گفت: هرجا در اين جهان فساد و بحران و درگيري و مشكلي وجود دارد، دست‌هاي پيدا و پنهان قوم صهيونيست را مي‌توان در آن جست و جو و پيدا كرد.

 

پورمحمدي با يادآوري اينكه با گذشت 9 سال از تشكيل رژيم اسرائيل تلاش براي دست‌يابي به سلاح هسته‌اي در اين كشور آغاز شد، گفت: اسرائيل با همكاري دولت فرانسه و در سال 1957 اولين برنامه هسته‌اي با اهداف نظامي در آن كشور اجرا و 9 سال بعد در سال 1966 اين پايگاه تكميل و 5 سال بعد اولين بمب با كلاهك هسته‌اي توليد شد.

 

وي با بيان اينكه اسرائيل با كمك فرانسويان، از 45 سال قبل تاكنون به سلاح هسته‌اي مجهز شده است، گفت: اين رژيم در واقع نقطه سركوب منطقه بود، امروز اسرائيل ايالت پنجاه و دوم آمريكا و نماد تفكر و تمدن مدرن و معاصر است، هرچه مي‌خواهند در خصوص تمدن جديد بگويند، تمدني كه بر سرآن قشقرق راه‌ انداخته‌اند، نمادش را مي‌توان در رژيم صهيونيستي اسرائيل ديد.


Powered by Tetis PORTAL