23 دي 1393 11:25:9
مشاور وزير دادگستري در امور ايثارگران:
ارتقاي سلامت اداري بابكارگيري ايثارگران درسازمانها
مشاور وزير دادگستري در امور ايثارگران گفت: هرچه بكارگيري جامعه ايثارگري در ساختار ادارات و سازمان ها بيشتر شود، همان مقدار شاهد ارتقاي سلامت اداري در اين بخش ها خواهيم بود.

حجت الاسلام و المسلمين سيد كاظم موسوي، مشاور وزير دادگستري در امور ايثارگران در گفت و گو با پايگاه اطلاع رساني «ايثار»، گفت: فعاليت هاي انجام شده براي خانواده هاي ايثارگر در وزارت دادگستري در راستاي فرمايشات مقام معظم رهبري براي خدمت رساني به اين خانواده هاي معزز و بر اساس دغدغه هاي وزير دادگستري براي رفع مشكلات خانواده ايثارگران انجام مي شود.

 

حجت الاسلام و المسلمين موسوي در مورد پيگيري ماده 58 قانون جامع خدمات رساني به ايثارگران، گفت: آيين نامه هاي كلي درباره خدمات رساني به ايثارگران در دولت تصويب شده است و اگر بخواهيم بر اساس قانون خدمات مورد نياز را به اين خانواده ها ارائه دهيم بايد اين قوانين را اجرايي كنيم تا شايد بتوانيم بخشي از خواسته هاي شرعي و قانوني آنها را عملي كرده باشيم.

 

مشاور وزير دادگستري در امور ايثارگران ادامه داد: آنچه در امور ايثارگران وزارت دادگستري با جديت دنبال مي شود، استفاده از 25 درصد سهميه استخدامي ايثارگران در تمام دستگاه ها و نهادهاي دولتي است كه با احتساب 5 درصد سهميه استخدام رزمندگان داراي 6 ماه دوره و جانبازان زير 25 درصد اين ميزان به 30 درصد ارتقا خواهد يافت.

 

حجت الاسلام و المسلمين موسوي افزود: هرچه بكارگيري جامعه ايثارگري در ساختار ادارات و سازمان ها بيشتر شود، همان مقدار شاهد ارتقاي سلامت اداري در اين بخش ها خواهيم بود؛ همچنين ضمانت اجرايي نيز با وجود وارثان بر حق شهدا در اين سازمان ها افزايش خواهد يافت.

 

وي با تاكيد بر رسيدگي حجت الاسلام و المسلمين شهيدي، نماينده ولي فقيه، معاون رييس جمهور و رييس بنياد شهيد و امور ايثارگران به امور مربوط به جامعه ايثارگري در تمام سازمان ها، گفت: مسئولان بنياد براي احقاق حقوق خانواده هاي معظم شهدا و ايثارگران همواره به شكلي جدي پيگير و پاسخگو بوده اند.

 

مشاور وزير دادگستري در امور ايثارگران با بيان اينكه خدمت به خانواده هاي ايثارگران خدمت به اسلام، نظام و در راستاي تبعيت از آرمان هاي شهدا، ولايت و رهبري است، خاطرنشان كرد: اين خانواده ها وارثان خون شهدا هستند و خدمت رساني به آنها، وظيفه تمام مسوولان است.

 

وي با تحسين تكريم ارباب رجوع به ويژه خانواده هاي معظم شهدا و ايثارگران در دستگاه هاي وابسته به وزارت دادگستري، گفت: وزارت دادگستري با  تقويت معاضدت قضايي در تمام مجتمع ها و دادگستري هاي كشور، اين امكان را براي ايثارگران و خانواده هاي آنها فراهم كرده است كه همراه با تكريم و احترام در يك اتاق ويژه به طرح مشكلات و اختلافات خود بپردازند.

 

مشاور وزير دادگستري در امور ايثارگران در پايان تصريح كرد: هزينه معاضدت قضايي و اختصاص وكيل براي حل مشكلات قضايي خانواده هاي شاهد و ايثارگر بر اساس قانون بر عهده بنياد شهيد و امور ايثارگران است.


Powered by Tetis PORTAL