13 شهريور 1395 19:10:34
وزیر دادگستری در گفت‌وگو با «حمایت» مطرح کرد:
جامعیت قوانین فعلی حمایت از کودکان و نوجوانان
وزیر دادگستری گفت: قوانین فعلی حمایت از کودکان و نوجوانان جامع و کامل است.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری، در گفت‌وگو با «حمایت» در واکنش به نامه برخی هنرمندان در خصوص نقص در قانون حمایت از کودکان و نوجوانان، اظهارکرد: بنده نامه‌ای که هنرمندان ارسال کردند از نزدیک ندیدم ولی اخباری مبنی بر این امر شنیده شده است که باید بگویم قوانین فعلی حمایت از کودکان و نوجوانان جامع و کامل است.
وی ادامه داد: اگر قوانین فعلی اجرا شود به طور حتم اقدامات خوبی صورت می‌گیرد.
وزیر دادگستری با بیان اینکه هنرمندان نقایص قانون حمایت از کودکان و نوجوانان را اعلام کنند، بیان‌کرد: در صورت نیاز موضوع را پیگیری خواهیم کرد تا مشکلاتی پیش نیاید و بتوانیم از حقوق کودکان و نوجوانان به بهترین شکل دفاع کنیم.
پورمحمدی در خصوص فعالیت مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک، گفت: حساسیت زیادی در جامعه در مورد مسایل مربوط به کودکان وجود دارد که خوشبختانه مرجع ملی برای بیان آسیب‌ها، پیشنهادات، ارایه راهکارها و راه‌حل‌ها و نیز تعقیب و پیگیری موضوعات مرتبط با حقوق کودکان تشکیل شده است.
وی ادامه داد: موضوع اتباع بیگانه، نظم کودکان کار و خیابان ما را بر هم زده و مشکلات زیادی را ایجاد کرده است که نمی‌توانیم از آن غافل باشیم و باید موضوع را با جدیت مورد پیگیری قرار دهیم.
وزیر دادگستری با اشاره به وظیفه ذاتی مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک اظهارکرد: هرگونه فعالیت در حوزه حقوق کودکان در کشور، از جمله راه‌اندازی سازمان مردم نهاد یا ارایه آمار و اطلاعات باید با هماهنگی این مرجع انجام گیرد، چراکه اساس کار ما در این مرجع، ساماندهی و ایجاد هماهنگی در حوزه مسایل مربوط به حقوق کودکان است.


Powered by Tetis PORTAL