8 شهريور 1393 14:30:26
ميركوهي در گفتگو با باشگاه خبرنگاران تاكيد كرد:
ضرورت استفاده از كارشناسان متخصص در حوزه بانكداري به منظور بازپس‌گيري معوقات
معاون حقوقي و پارلماني وزير دادگستري با اشاره به ايجاد مجتمع قضايي بازپس گيري معوقات بانكي گفت: استفاده از كارشناسان ذي‌ربط و متخصص در حوزه بانكي، موجبات ارائه گزارش‌هاي دقيق‌تري از ميزان وصول معوقات بانكي را فراهم مي‌آورد.

عبدالعلي ميركوهي در گفتگو با خبرنگار حقوقي قضايي باشگاه خبرنگاران، با اشاره به ايجاد مجتمع قضايي بازپس گيري معوقات بانكي اظهار داشت: بي‌ترديد ايجاد اين مجتمع تاثير چشم‌گيري در رسيدگي تخصصي‌تر به مسائل بانكداري خواهد داشت، زيرا يك كادر متمركز و با تجربه در شعبات مذكور پرونده‌هاي موجود را مورد بررسي قرار مي‌دهند.

 

وي ادامه داد: با توجه به اينكه ايجاد چنين مجتمع قضايي نيازمند نيروي واجد شرايط  و كارشناسان آشنا و متخصص به مسائل بانكي است، قطعا اين شعب در بحث باز پس‌گيري معوقات بانكي موفق‌تر از ديگر شعبات مختلف عمل خواهند كرد.

 

ميركوهي افزود: استفاده از كارشناسان ذي‌ربط و متخصص در حوزه بانكي، موجبات ارائه گزارش‌هاي دقيق‌تري از ميزان وصول معوقات بانكي را فراهم مي‌آورد.

 

معاون حقوقي و پارلماني وزير دادگستري در پايان خاطرنشان كرد: بي‌ترديد با وجود چنين محاكمي در كمترين زمان ممكن و با دقت نظر بسيار بالا به مسائل قانوني و قضايي مالي و پولي در حوزه بانكداري پرداخته مي‌شود.

 

گفتني است؛ مطالبات معوق بانكي در حالي به رقم ۸۰ هزار ميليارد تومان رسيد كه سرچشمه آن طرح‌هاي اشتغالي زودبازده و آزاردهنده اعلام شد. در عين حال عدم توانايي توليدكنندگان نسبت به بازپرداخت وام‌ها و تعهدات اخذ شده، دليل مهمي است كه ميزان معوقات بانكي در اقتصاد كشور را تحت‌تاثير خود قرار داده است و چندي پيش رئيس بانك مركزي از ايجاد مجتمع قضايي بازپس‌گيري معوقات بانكي خبر داد.


Powered by Tetis PORTAL