22 آبان 1393 18:50:28
وزير دادگستري از نمايشگاه مطبوعات بازديد كرد
وزير دادگستري در ششمين روز برگزاري نمايشگاه مطبوعات، با حضور در مصلي تهران از بيستمين نمايشگاه مطبوعات و خبرگزاري ها بازديد كرد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت دادگستري، حجت‌الاسلام والمسلمين مصطفي پورمحمدي وزير دادگستري با حضور در بيستمين نمايشگاه مطبوعات و خبرگزاري‌ها در گفتگو با خبرنگاران درخصوص طرح افزايش اختيارات و مسئوليت وزير دادگستري كه كليات آن روز گذشته در صحن علني مجلس به تصويب نمايندگان رسيد گفت: دادستان كل كشور در خصوص اين طرح مخالف نيست، نظر وي اين است كه اين طرح نقاط ابهامي دارد و خوب است در كميسيون تخصصي مجلس مورد بررسي بيشتر قرار گيرد.

 

وي افزود: همه نمايندگان نسبت به اين مسئله دغدغه دارند، سوابق امر براي ما نشان داده كه وقتي طرحي اين چنيني از اين پله به آن پله و از اين ستون به آن ستون شده به دست فراموشي سپرده مي‌شود و تحت تاثير كشمكش‌ها و ديدگاه‌هاي متفاوت قرار مي‌گيرد.

 

اين عضو دولت ادامه داد: بايد اجازه داده شود كه اين قانون حتي اگر ضعيف است براي يك بار هم كه شده وظايف وزير دادگستري را روشن كند چون اگر طرح طبق روال عادي طرح هاي مجلس بررسي شود بعيد است كه مورد تصويب قرار گيرد، ذهن مجلس هم روي اين مسئله فعال است والا هم قوه قضاييه معتقد است كه بايد پاسخگويي وجود داشته باشد و هم وزارت دادگستري به اين امر اعتقاد دارد.

 

پورمحمدي خاطرنشان كرد: البته در اين طرح ملاحظاتي وجود دارد و از جمله اينكه استقلال قضات و دستگاه قضايي بايد حفظ شود كه اين امر درست است و بايد به آن پايبند باشيم.

 

پورمحمدي وزير دادگستري درباره اينكه دادستان كل كشور معتقد است با اين طرح دست دولت و وزير دادگستري در برخي پرونده‌هاي ويژه باز مي‌شود گفت: اين تعبيري بود كه به عنوان يك شبهه برخي نمايندگان ايجاد كردند، دولت خود راسا هيچ پرونده‌اي را مطالبه نخواهد كرد و چنين حقي را هم ندارد اما اگر نماينده مجلسي سوال كرد به همان ميزان كه سوال شده و تابع عدم خدشه وارد شدن به استقلال قضات است جواب دستگاه قضا به ما ارجاع شده كه ما آن را به مجلس ارائه دهيم.

 

وي افزود: وزير دادگستري به عنوان دريافت‌كننده سوال، پاسخي از قوه قضاييه خواهد گرفت و آن را در صحن علني مجلس به نمايندگان ارائه مي‌كند.


Powered by Tetis PORTAL