13 خرداد 1397 13:20:14
دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک:
کودکان را از حداقل های آموزشی محروم کرده ایم

عباسی: ما کودکانمان را از حداقل های آموزشی محروم کرده ایم و آموزش خود مراقبتی به کودکان را باید از خانواده آغاز کرد.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری به نقل از ایرنا، محمود عباسی روز یکشنبه در واکنش به حادثه دبیرستان پسرانه تهران گفت: آموزش حق کودکان است و وقتی می گوییم «حق» یعنی در برابر آن تکلیف وجود دارد.
وی ادامه داد: خانواده ها، مدارس و دولت در مقابل حق آموزش کودکان تکلیف دارند؛ چه کسی باید پاسخگوی این فاجعه و جنایت علیه کودکان باشد. بی تردید برخورد قوه قضائیه در قبال مرتکب این جرم و جنایت قطعی است و او به سزای اعمال خود خواهد رسید اما آیا این پایان راه است.
عباسی با طرح سوالاتی خاطر نشان کرد: آیا مجازات مجرم مشکلات روحی و روانی کودکان مظلوم و قربانی این جنایت را التیام خواهد بخشید. خانواده ها و مدارس و معلمانی که کودکان و دانش آموزان را در برابر اینگونه حوادث به سلاح علم و دانایی مسلح نکرده اند مسئولیتی ندارند؟
دبیر مرجع ملی حقوق کودک اظهار داشت: باید از این تجربه های تلخ درس بگیریم و زمینه پیشگیری از اینگونه حوادث که سایه شوم آن همواره همراه کودکان مظلوم و قربانی است، فراهم کنیم.
عباسی گفت: خانواده ها و مدارس باید آموزش خود مراقبتی به کودکان را در اولویت قرار دهند البته بدون شک این آموزش ها باید در پرتو آموزه های دینی و اخلاقی انجام شود و خانواده ها و مدارس هم خود آموزش ببینند. اخلاق گمشده امروز جامعه ماست که باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.


Powered by Tetis PORTAL