10 مهر 1394 15:27:11
وزیر دادگستری:
انتظار اصلی جامعه از دستگاه قضایی، برقراری عدالت است
وزیر دادگستری گفت: ایران دارای بیشترین زندانی در میان کشورهای اسلامی است که باید با اجرای برنامه های پیشگیرانه این آمار و جرائم صورت گرفته در کشور را کاهش دهیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت دادگستری، حجت الاسلام مصطفی مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری در دیدار با کارکنان و قضات دادگستری استان گلستان گفت: یکی از مشکلات زندان های کشورمان، بی توجهی در نحوه رسیدگی به وضعیت زندانیان است که سبب می شود فرد پس از پایان دوران حبس و بازگشت به جامعه، در برخی تخلفات و جرایم حرفه ای تر و مجرم تر شود.
وزیر دادگستری با اشاره به عدم توفیق در کاهش آمار پرونده های قضایی علیرغم تاکید فراوان مقام معظم رهبری در خصوص کاهش پرونده ها اظهار داشت: هم اکنون بیش از 11 میلیون پرونده در دادگستری های کشور وجود دارد و بر اساس تاکیدات مقام معظم رهبری، می بایست هر سال 10 درصد از این پرنده ها مختومه شود.
حجت الاسلام پورمحمدی در ادامه گفت: انتظار اصلی جامعه از دستگاه قضایی، برقراری عدالت است که تلاش می کنیم ابزار رسیدن به این خواسته و انتظار مردم را در دسترس قرار دهیم.
وی یکی از ابزارهای برقراری عدالت را تامین حقوق کافی برای کارکنان و قضات کشور برشمرد و با اشاره به اینکه هم اینک قضات، دارای بالاترین میزان دریافتی در مجموعه کارمندان دولت هستند گفت: با وجود همه تلاش های انجام شده، متاسفانه در برخی موارد کارکنان دادگستری ها به جای حل مشکلات مردم، برای آنها سنگ اندازی و مشکل تراشی می کنند که این گونه رفتارها مورد قبول و پذیرش نیست.
در پایان این مراسم از کارمندان نمونه دادگستری استان گلستان تقدیر شد.

Powered by Tetis PORTAL