7 شهريور 1395 12:46:16
سفر وزیر دادگستری به لرستان/7
هفت هزارو500 طرح نیمه تعطیل در کشور به بهره برداری می رسد
وزیر دادگستری گفت: دولت مصمم است تا هفت هزار و 500 طرح نیمه تعطیل در سطح کشور را امسال به بهره برداری برساند.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری به نقل از ایرنا، حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری، روز یکشنبه در حاشیه بازدید از مجتمع کشت و صنعت لرستان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: واحدهای صنعتی زیادی در هفته دولت افتتاح شده و دولت تلاش می کند تا در سال های آینده آمار ایجاد اشتغال هرسال به یک میلیون نفر در سطح کشور برسد.
وی ادامه داد: در حال حاضر میزان تقاضای اشتغال در سطح کشور بیش از یک میلیون نفر است و برای غلبه بر بازار کار کشور باید شرایط ایجاد شغل در بخش های مختلف فراهم شود.
وی از مجتمع بزرگ کشت و صنعت لرستان به عنوان مجموعه بسیار ممتاز برای لرستان و نشان دهنده الگوی توسعه در سطح کشور نام برد.
وزیر دادگستری همچنین افزود: طبیعت منحصر به فرد لرستان با توجه به مشکلات تولید، وضعیت سرانه ملی، درآمد و اشتغال می تواند بهترین عامل رشد و توسعه استان باشد.
وی با بیان اینکه لرستان در حوزه گردشگری از ظرفیت های قابل توجهی برخوردار است ادامه داد: این استان در بخش گردشگری دارای جاذبه های فراوان است و سرمایه گذاری خوبی در این راستا شده است.
به گفته وی در حال حاضر سرعت رشد در استان لرستان با میانگین کشوری فاصله زیاد دارد و امید است عقب ماندگی تاریخی استان در چند سال آینده برطرف و شاهد استان در تراز پیشگام ملی باشیم.
به گفته پور محمدی مجموعه طرح ها در سطح کشور و به ویژه در لرستان نشان می دهد فضای کار بسیار مثبت است و انگیزه برای بهره برداری هر چه سریعتر طرح ها وجود دارد.
وزیر دادگستری بیان کرد: احیای کشت و صنعت با حضور سرمایه گذار خارجی با 15 سال تعطیلی و با میلیاردها ریال سرمایه گذاری نشانگر حجم تحول فوق العاده در این استان است.


Powered by Tetis PORTAL