3 تير 1395 14:48:48
اعلام موجودیت مجمع خیرین کشور؛
معاون وزیر دادگستری: چند هزار خانواده دارای معلول صاحب مسکن شده‌اند
معاون وزیر دادگستری گفت: ساخت مسکن برای خانواده‌های دارای معلول را آغاز کردیم و اکنون چند هزار خانواده دارای ۲ تا ۹ معلول به لطف خدا و فعالیت خیّرین، صاحب مسکن شده‌اند.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، حبیب‌الله بوربور، معاون نیروی انسانی و پشتیبانی وزارت دادگستری که از وی با عنوان پایه‌گذار بسیاری از مجامع خیّری کشور و همچنین طراح اصلی ایجاد مجمع خیّرین کشور یاد می‌شود، در آیین اعلام موجودیت مجمع خیّرین کشور، با قدردانی از حضور خیّران و نمایندگان مجامع خیّری در این محفل، از ثبت مجمع خیّرین کشور در وزارت کشور خبر داد و گفت: این مجمع هماهنگ‌کننده فعالیت خیّرین در حوزه‌های مختلف خواهد بود و همچنین از امکانات و ظرفیت‌های بالقوه دستگاه‌های مختلف و افراد فعال کمک خواهد گرفت.
وی در ادامه تأکید کرد: تأسیس و فعالیت این مجمع به این معنا نیست که به فعالیت مجامع خیّری ضربه وارد خواهد شد؛ بلکه این مجامع خیّری، از این به بعد هم فعالیت همیشگی خود را دنبال خواهند کرد.
بوربور در بخش دیگری از سخنانش با یادکرد از راه‌اندازی مجمع خیّرین مسکن‌ساز کشور و مجمع خیّرین حامی معلولان کشور، گفت: به این نتیجه رسیدیم که خانواده‌های دارای بیش از ۲ معلول حتی در تأمین خانه‌های استیجاری هم دارای مشکل هستند؛ به همین دلیل ساخت مسکن برای این خانواده‌ها را آغاز کردیم و الان چند هزار خانواده دارای ۲ تا ۹ معلول به لطف خدا و فعالیت خیّرین، صاحب مسکن شده‌اند.
وی ادامه داد: در این راه البته کمک‌هایی را از دستگاه‌های دولتی مانند بنیاد مسکن و سازمان بهزیستی و اشخاص خیّر دریافت کردیم.
این چهره آشنای محفل‌های خیّری کشورمان همچنین با اظهار اینکه چندین جامعه و مؤسسه خیّری فعال، عضو مجمع خیّرین کشور هستند ادامه داد: تأکید می‌کنم که این مجمع، هیچ خیّر و یا فعالیت خیّری را جابه‌جا نخواهد کرد و خیّرین و مجامع خیّری همچنان در حوزه مورد علاقه خود به فعالیتشان ادامه خواهند داد.
حبیب‌الله بوربور در پایان سخنان خود با تأکید بر اینکه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) بهره بردن از مردم و توانمندی‌های مردمی برای حل مشکلات جامعه را مورد سفارش قرار می‌دهند، گفت: بیایید دست به دست هم بدهیم و مشکلات را با همکاری همدیگر رفع کنیم.
بنا بر اعلام این گزارش، انوشیروان محسنی‌بند‌پی، رییس سازمان بهزیستی کشور، محمدرضا کارگری، سخنگو و عضو هیأت مدیره جامعه خیّرین حامی معلولان کشور و هاشم سلیمی‌آشتیانی، عضو هیأت مدیره جامعه خیّرین حامی معلولان کشور، دیگر سخنرانان این مراسم بودند که مردم و خیّرین را برای اعطای کمک‌های مالی به منظور ساخت ساختمان جدید شیرخوارگاه شبیر، دعوت کردند.
ساخت شیرخوارگاه چند ماه قبل آغاز شده و پیش‌بینی می‌شود که امسال و با صرف هزینه‌ای بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان به پایان برسد.


Powered by Tetis PORTAL