23 دي 1393 17:16:55
سفر استاني وزير دادگستري به استان بوشهر/
وزير دادگستري: در سفرهاي استاني به مردم وعده هاي توخالي نمي دهيم
وزير دادگستري گفت: دولت در سفرهاي استاني به دنبال ارايه قول ها و وعده هاي توخالي و غير عملي نيست و قصد داريم تا طرحهاي نيمه تمام را تمام نكرده ايم به دنبال طرح هاي جديد نرويم.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت دادگستري حجت الاسلام و المسلمين مصطفي پورمحمدي وزير دادگستري، در ادامه برنامه هاي سفر به استان بوشهر در جلسه شوراي اداري شهرستان دشتستان، با اشاره به حضور گسترده مردم در استقبال از كاروان هيات دولت و رييس جمهور، همدلي و همراهي و عنايت مردم را از نعمات خوب خداوند و سرمايه اي بزرگ براي دولت دانست.

وزير دادگستري در اين رابطه گفت: امروز اگر كشور ما در برابر امواج سهمگين فشارها و مشكلات، استوار ايستاده است، به بركت همين همدلي و اعتماد و وحدتي است كه در جامعه برقرار است.

وي ادامه داد: دشمنان ابايي از تهديد كردن ندارند و تحريمها پشت سرهم در حال انجام است و حتي پس از مذاكرات نيز به بهانه هاي مختلف به آن ادامه مي دهند و چنانكه شاهد هستيم، شديدترين تهديد در همين دوره انجام شده و تهديد نفت در تاريخ انقلاب ما بي سابقه است.

پورمحمدي با اشاره به اقدام دولت عربستان در كاهش شديد قيمت نفت گفت: امروز وارد كارزاري سخت و شديد شده ايم و شاهد فشار اقتصادي علاوه بر تحريمها هستيم كه دست نشاندگان دول غربي، به عنوان عنصر مكمل تحريم كنندگان، وارد عرصه تهديد و فشار شده اند اما در همان زمينه اي كه بيشترين فشار را وارد كرده اند به لطف صبوري مردم و همت مسوولين، خوشبختانه اين چرخه فشار و سخت گيري كنترل شده و اكنون مواجه با تشديد تورم نيستيم.

وزير دادگستري همچنين افزود: در رشد اقتصادي امروز با توفق رشد منفي، از مرز صفر عبور كرده ايم و اميدواريم تا پايان سال به عدد بالاي 2 درصد در رشد اقتصادي برسيم.

وي يكي از دلايل احترام غرب به ما در مذاكرات را ايستادگي در برابر تحريمها دانست و با بيان اين مطلب كه شرايط بين المللي و منطقه اي امروز ما فوق العاده سخت و حساس است اظهار داشت: اگر امروز غربي ها و اجيران آنها قدرت داشته باشند تا در ايران دست به عمليات بزنند، لحظه اي درنگ نخواهند كرد؛ اما خوشبختانه نظام با اقتدار و انسجام در حال حركت رو به جلوست.

پورمحمدي در بخش ديگري از سخنانش به شرايط موجود جامعه اشاره كرد و گفت: از لحاظ فضاي اجتماعي، با جامعه اي باز روبرو هستيم كه امكان نقد را براي همه فراهم كرده است و فضاي جذاب و با نشاطي را برقرار كرده كه نشان دهنده قوام جامعه و ريشه دار بودن آن در قلب مردم است و همه بايد تلاش كنيم تا با صبر بشنويم و با متانت پاسخ دهيم تا به رشد كشور كمك كنيم.

وي يكي از مشكلات مبنايي در كشور را عدم تنظيم نيازها با داشته ها و توانايي ها عنوان و تصريح كرد: اگر وارد اين نوع نگاه نشويم و تنظيم برنامه و كار نداشته باشيم در مدار درست قرار نخواهيم گرفت و همانطور كه مقام معظم رهبري بارها فرمودند بايد با كاهش اتكا به نفت به مقوله اقتصاد مقاومتي و درونگرا توجه داشته باشيم تا با تبديل اين نگاه به يك فرهنگ بتوانيم اقتصاد مولد و خلق فضاهاي جديد داشته باشيم.

وزير دادگستري در اين باره افزود: در دولت نيز به طور مداوم به دنبال كاهش اتكا به اقتصاد نفتي هستيم و در اين راه بايد مسيرهاي جديد تعيين كرده و با تغيير رفتار در حوزه اداري، صنعت و غيره به دنبال اصلاح باشيم كه اين امر نيازمند تدبير و همچنين صبوري و تحمل است.

 

* در مذاكرات هسته اي دولت بر سر منافع مردم محكم ايستاده است

 

پورمحمدي در ادامه با اشاره به مذاكرات هسته‌اي اظهار داشت: مذاكره با قدرتهاي غربي براي عقب‌نشيني نيست، بلكه براي گرفتن حق و ايفاي حقوق ما است و دولت بر سر منافع ملت محكم ايستاده است با تمام وجود در اين مذاكرات رو به جلو حركت مي‌كند.

وي در خاتمه گفت: دولت در سفرهاي استاني به دنبال ارايه قول ها و وعده هاي توخالي و غير عملي نيست، بلكه سعي داريم از كميت وعده هاي داده شده به مردم كاسته و بر كيفيت و حتميت در عملي كردن آن بيافزاييم و قصد داريم تا طرحهاي نيمه تمام را تمام نكرده ايم به دنبال طرح هاي جديد نرويم.

بر اساس اين گزارش در اين جلسه برخي مقامات شهرستان دشتستان از جمله فرماندار، ائمه جمعه، نماينده مجلس شوراي اسلامي و ديگر مسوولين نيز به بيان مسايل و مشكلات پرداختند.


Powered by Tetis PORTAL