14 آذر 1396 17:36:17
دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک در بازدید از کانون اصلاح و تربیت بجنورد:
کانون اصلاح وتربیت بجنورد نمونه بارز آکادمی اصلاح وتربیت است

مظفر الوندی دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک در سفر به استان خراسان شمالی از کانون اصلاح و تربیت بجنورد بازدید واز نزدیک در جریان فعالیت های این مرکز قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری به نقل از روابط عمومی اداره کل زندانهای خراسان شمالی، در جریان این بازدید که دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک را پژمان پروین مدیر کل زندانهای خراسان شمالی همراهی می نمود، قسمت های مختلف کانون از جمله خوابگاه مددجویان، مرکز فرهنگی، سالن ورزشی و سالن اجتماعات مورد بازدید قرار گرفت.
پژمان پروین در توضیحاتی تغییرات انجام گرفته در کانون اصلاح و تربیت بجنورد را طی یک ساله اخیر به منظور نگاه ویژه به مبحث مددجویان این مرکز دانست و اعلام داشت تلاش نموده ایم تا فضایی را فراهم نماییم که فرایند اصلاح و تربیت و تلاش در زمره بازگشت مددجویان به جامعه و خانواده به بهترین نحو ممکن انجام پذیرد.
مدیر کل زندانهای خراسان شمالی نگاه علمی و کارشناسی در بهسازی صورت گرفته در کانون اصلاح و تربیت و آینده نگری مبنی بر استفاده بهینه از فضاهای موجود را از جمله اهداف مورد نظر در این مرکز دانست.
مظفر الوندی دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک نیز در این بازدید در سخنانی ازکودکان و نوجوانان به عنوان سرمایه کشور یاد کرد و اظهار داشت: رویکرد مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک نگاه حق مدارانه به کودکان است که این نگاه در بیان آسان اما در عمل بسیار سخت و از ظرافت های خاصی برخوردار می باشد.
وی با بیان این که آموزش از جمله حقوق مهم کودکان محسوب می شود این موضوع را در رشد و بالندگی کودکان بسیار مهم توصیف نمود و اعلام داشت: مدیران اجرایی در مبحث آموزش باید آموزش به کودکان را از جمله دغدغه های مهم خود بدانند .
دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک در بازدید خود از قسمت های مختلف کانون اصلاح وتربیت، تهیه چنین فضایی را با نگاهی علمی و کارشناسی شده بسیار مطلوب توصیف نمود و اظهار داشت: با توجه به اینکه بازدیدهای متعددی را در سطح کشور از کانون های اصلاح و تربیت داشته ام اما فضای موجود و اقدامات اجرایی کانون اصلاح و تربیت بجنورد بسیار مطلوب بوده و می تواند یک مدل بسیار خوب برای سطح کشور باشد چون تمام جوانب در آن لحاظ گردیده است.
الوندی ضمن تشکر ویژه از مدیر کل زندانهای استان به جهت نگاه انسانگرایانه به مددجویان به ویژه مددجویان کانون اصلاح وتربیت بجنورد از کانون بجنورد به عنوان یک آکادمی اصلاح و تربیت با ویژگی های یک مرکز علمی یاد کرد و اعلام داشت: با زحماتی که در این مرکز کشیده شده است باید بهره برداری های فراوان از جمله در حوزه آموزش و پژوهش انجام گیرد.
دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک با اشاره به توفیق اداره کل زندانها در مبحث کاهش جمعیت کیفری و محسوس بودن این کاهش در کانون اصلاح و تربیت، تعامل مجموعه کانون اصلاح و تربیت بجنورد را با محاکم قضایی بسیار مفید و ارزنده دانست و اعلام داشت: آنچه را که در این بازدید مشاهده نمودم از جمله، نظم و انضباط، پاکیزگی و آراستگی، نگاه روانشناختی حتی در ابزارهای کاربردی و… حکایت از نگاه مثبت مدیریت زندانهای استان و همراهی و همدلی کارکنان کانون اصلاح و تربیت داشت.
مظفر الوندی در یک نشست صمیمی با مددجویان کانون و مطلع شدن از وضعیت اجتماعی و قضایی آنان در یاد داشتی از اقدامات ارزشمند در حال اجرا در این مرکز تقدیر کرد.


Powered by Tetis PORTAL