3 اسفند 1394 12:6:34
وزیر دادگستری:
اختلاف، کشمکش و تفرقه، نقشه اصلی و همیشگی دشمن است
باید مراقب باشیم در میدان دشمن بازی نکنیم، هدف دشمن صرفا آدرس غلط دادن و انحراف در انتخاب نیست بلکه ایجاد تفرقه و درگیری از اهداف مهم آنهاست و نباید از نقشه های آنها غافل شویم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت دادگستری، حجت الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری در ادامه سلسله جلسات تفسیر قرآن در جمع مدیران و کارکنان وزارت دادگستری و سازمان تعزیرات حکومتی، ضمن تسلیت ایام شهادت بانوی دو عالم حضرت صدیقه طاهره سلام الله علیها و ذکر مصایب آن بانوی مظلومه، به انتخابات هفتم اسفند اشاره کرد و گفت: خوشبختانه فضای انتخاباتی در کشور روز به روز به بلوغ خود نزدیک می شود و نظر سنجی ها حاکی از مشارکت مناسب و گسترده مردم در انتخابات پیش رو است.
وزیر دادگستری با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری که شرکت در انتخابات را سبب اقتدار و انسجام نظام و تقویت موضع کشور دانستند، اظهار داشت: شایسته است مردم با آگاهی و توجه دقیق در انتخابات شرکت کنند و نمایندگانی را که به مجلس بفرستند که پیشرفت، آبادانی و منافع ملی کشور را سرلوحه فعالیت خود قرار دهند.

انتخابات سبب افزایش رشد مدنی جامعه / طمع ورزی دشمنان در برگزاری انتخابات
حجت الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی محصول نهایی انتخابات را پیشرفت کشور، تقویت انسجام ملی، ارتقای فهم و دانش سیاسی ـ اجتماعی و ارتقای مدنیت در جامعه بر شمرد و اظهار داشت: انتخابات فرایندی است که گام به گام به افزایش رشد مدنی جامعه منجر می شود.
وی به طمع ورزی و دسیسه دشمنان بیرونی و درونی برای تاثیرگذاری منفی در برگزاری انتخابات کشور اشاره کرد و گفت: دولتهای سلطه طلب و معاند در مقاطع و موقعیت‌های مختلف سعی در اثرگذاری و مداخله در انتخابات کشور داشته اند که مردم ما با حضور حداکثری خود نشان داده اند از فهم و آگاهی سیاسی خوبی برخوردارند و تجربه لازم را برای برخورد با دشمنان تا حد زیادی به دست آورده اند.

خط نفاق، خطی همیشگی و دائمی / باید در پی حرف و سخن حق و درست باشیم
وزیر دادگستری ضمن هشدار در خصوص چند بعدی بودن نقش و حضور دشمنان و پرهیز از یک جانبه نگری به این موضوع، خط نفاق را خطی همیشگی و دائمی دانست که بر اساس سیاست «اختلاف بیفکن و حکومت کن» شکل گرفته و دشمن بر اساس همین سیاست در پی ایجاد نفاق و تفرقه در میان اقشار مختلف مردم و مسئولان و به دنبال آن دستیابی به سایر اهداف خویش است.
وی با تاکید بر این نکته که اگر درگیر فضای ناشی از القائات و دسیسه های دشمن در خصوص انتخابات شویم، قطعا نتیجه انتخابات گزینه مورد نظر دشمنان خواهد بود، اظهار داشت: دشمن غلط می کند که بخواهد ما را به سمت و سوی مورد نظر خود سوق دهد، روش و سیاست دشمنان مغلطه و آمیختن سخنان درست و نادرست و القای به آن جامعه است و در این میان ما باید در پی حرف و سخن حق و درست باشیم حتی اگر از جانب دشمن مطرح شود.
وزیر دادگستری گفت: باطل گویان، حق و باطل را با هم مخلوط کرده و در میان سخنان درست و صحیح، افکار و سخنان نادرست و تفرقه افکن خود را به جامعه تزریق می کنند که وظیفه ما در این میان، تشخیص حق و باطل و پرهیز از تفرقه و اختلاف است.

مراقب باشیم در میدان دشمن بازی نکنیم / هدف دشمن صرفا آدرس غلط دادن و انحراف در انتخاب نیست
حجت الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی بر شناخت هوشمندانه آدرس‌های مورد اشاره دشمنان و همچنین رعایت مرزها و حدود قانونی در کشور و عرصه انتخابات تاکید کرد و گفت: سخنان و اظهار نظرهای غیرمسئولانه و شبهه افکن، سبب نفوذ دشمنان و ایجاد یاس و ابهام در کشور می شود که اکیدا باید از اینگونه رفتارها اجتناب کرد، باید مراقب باشیم در میدان دشمن بازی نکنیم، هدف دشمن صرفا آدرس غلط دادن و انحراف در انتخاب نیست بلکه ایجاد تفرقه و درگیری از اهداف مهم آنهاست و نباید از نقشه های آنها غافل شویم.
وی با تاکید به پرهیز از زیر سوال بردن اقدامات و فعالیتهای مثبت کشور به خاطر اشتباهات کوچک اظهار داشت: نباید با اظهار نظرهای غیرمسئولانه در خصوص رد یا تایید صلاحیت نامزدها و سخنان شبهه افکن، پایه‌های نظام‌مند و قانونمند فرایند انتخابات در کشور را سست و ضعیف کنیم، نباید با نوع رفتار خود سبب ورود و نفوذ دشمن شویم، اشتباه در همه فرایندها و موقعیت ها ممکن است صورت بگیرد اما مهمترین موضوع این است که باید روند قانونی و مورد تایید را قبول و در مسیر آن حرکت کنیم.

لزوم احترام به انتخاب مردم / پویایی فهم و بلوغ اجتماعی ـ سیاسی جامعه
وزیر دادگستری مهمترین موضوع در خصوص انتخابات را احترام به رای و انتخاب مردم دانست و بر حفظ و صیانت از سنت عاقلانه، اسلامی و شرعی انتخابات که تاکنون در نظام سیاسی و اجتماعی کشورمان حاکم بوده تاکید کرد.
وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص حق الناس خواندن رای مردم و پرهیز از بی قانونی، بر لزوم احترام به انتخاب و تصمیم مردم تاکید کرد و اظهار داشت: حق نداریم بگوییم مردم درست انتخاب نکردند یا درست تصمیم نگرفتند یا انتخاب اصلح را طبق نظر خودمان تعریف و حکم کنیم، این سخنان نسنجیده و حرفهایی از روی نابالغی است، باید این مسیر را با همه فراز و فرود و قوت و ضعفش بپذیریم و برای انتخاب بهتر راهنمایی و هشدار بدهیم.
وزیر دادگستری در پایان سخنان خود ضمن اظهار خرسندی از وضعیت رشد و حرکت جامعه در مسیر مدنیت، این روند را مثبت و رو به جلو ارزیابی کرد و اظهار داشت: برداشت من این است که گام به گام در این مسیر به پیش رفته ایم و از فهم و بلوغ اجتماعی ـ سیاسی پویا و بالایی در جامعه برخورداریم.


Powered by Tetis PORTAL