17 آذر 1394 15:2:22
وزیر دادگستری در جمع خبرنگاران:
رویکرد سازمان تعزیرات جلوگیری و پیشگیری از تخلف است / مجازات ما قاطع و سریع خواهد بود / از مسایل جزیی مردم غافل بودیم
وزیر دادگستری گفت: رویکرد نوین سازمان تعزیرات جلوگیری و پیشگیری از تخلف است، ما این موضوع را در صدر فعالیتهایمان قرار دادیم و تا حدودی گامهای خوبی برداشتیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت دادگستری، حجت الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری در حاشیه چهارمین اجلاس دوره ششم اتاق اصناف کشور و در گفت و گو با خبرنگاران گفت: برای همه بخش ها برخورد، مراقبت، نظارت و رسیدگی سختی هایی دارد و باید آن را تحمل کرد و واقعیت این است که در محیط کسب و کار و داد و ستد، مردم ناراضی هستند و شکایتهایی دارند که سازمان تعزیرات باید به این شکایتها رسیدگی کند.
وزیر دادگستری با اشاره به اخذ نظرات مشورتی اصناف در کنار واقعیت هایی که در بازار کسب و کار حکمفرماست، بر پیگیری حقوق مردم تاکید کرد و گفت: حقوق ملت را نمی توان نادیده گرفت، همه مشکل مردم مفاسد بزرگ اقتصادی نیست، مردم شبانه روز با مغازه، فروشگاه، خدمات و مشاغل کوچک سر و کار دارند و می خواهد جنس خوب با قیمت مناسب و خدمات پس از فروش منظم تهیه کنند.
وی با تاکید بر اینکه نباید از مشکلات جزیی کشور غافل شویم گفت: فکر می کنم ما از مسایل جزیی مردم غافل بودیم، فکرِ حل کردن مسایل بزرگ بودیم و فکر می کردیم مسایل کوچک چون برای ما کوچک است برای مردم هم همینطور است اما این مسایل برای مردم کوچک نیست و واقعا باید مشکلات مردم را به طور جدی تعقیب کنیم.
وزیر دادگستری رویکرد نوین سازمان تعزیرات حکومتی را جلوگیری و پیشگیری از تخلف اعلام و با اشاره به اینکه موضوع پیشگیری در صدر فعالیتها قرار داده شده گفت: فکر می کنیم تا حدودی گامهای خوبی برداشتیم، از اتاق اصناف و واحدهای صنفی اتحادیه ها هم درخواست کردیم در این جهت به ما کمک کرده و خود پیشتاز پیشگیری باشند و ما هم در این زمینه کمک می کنیم.
حجت الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی ضمن تاکید بر اینکه در حوزه تعزیرات از تخلف کسی چشم پوشی نمی شود گفت: مجازات ما قاطع و سریع و البته منصفانه خواهد بود چون معتقدیم مجازات غیر قاطع و غیر سریع اثر بخش نخواهد بود، حتی در مجازاتهای کوچک نیز قاطع و سریع هستیم، در این جهت جدی هستیم و فکر می کنیم سرعت صدور و اجرای حکم را بالا برده ایم، اینها مشخصه های خوبی است که ان شاءالله تعقیب می کنیم.


Powered by Tetis PORTAL