7 بهمن 1396 10:24:17
دومای روسیه توافقنامه استرداد مجرمین با ایران را تایید کرد
دومای روسیه در جلسه علنی امروز (جمعه) توافقنامه استرداد مجرمین بین ایران و روسیه را تایید کرد.

به گزارش روابط عمومی وزارت دادگستری، ایرنا به نقل از پایگاه اینترنتی پالامنتساکای گازتا ارگان رسمی پارلمان روسیه، نمایندگان مجلس به اتفاق آرا توافقنامه استرداد مجرمین بین ایران و روسیه را تایید کردند.
این توافقنامه روز هشتم فروردین ماه 96 (28 ماه مارس 2017 ) در جریان سفر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران به روسیه امضا شده بود.
پایگاه اینترنتی روزنامه پارلامنتسکایا گازتا درباره تایید توافقنامه استرداد مجرمین بین ایران و روسیه در دوما نوشت: این سند را ماکسیم تراونیکوف معاون وزیر دادگستری روسیه ارائه کرد.
در گزارش رسانه روسی به نقل از سند الحاقی به دوما برای تایید این توافقنامه گفته شد: توافقنامه استرداد مجرمین ایران و روسیه با هدف توسعه زمینه های حقوقی همکاری های ایران و روسیه در عرصه تحویل مجرمین و زندانیان در روز 28 ماه مارس امضا شد.
در سند خاطرنشان شد: تایید این توافقنامه به دفاع از حقوق و منافع قانونی شهروندان روس کمک می کند.
در توافقنامه استرداد مجرمین ایران و روسیه آمده است: محکومین به زندان در قلمرو دو کشور می توانند به کشور دیگر برای ادامه مجازات، تحویل شوند.
مطابق قوانین روسیه، اسناد اعم از طرح ها و لوایح و توافقنامه ها پس از تایید در دومای روسیه، شورای فدراسیون و در نهایت امضای رئیس جمهوری اعتبار اجرایی پیدا می کنند.


Powered by Tetis PORTAL