10 شهريور 1393 12:57:4
وزير دادگستري:
فرهنگ نقد مي بايست در جامعه نهادينه شود/ نقد پذيري را از دولت آغاز كرده ايم
وزير دادگستري گفت: جامعه اي كه مورد نقد قرار نگيرد به عيوب خود آگاه نمي شود و از اين رو نقد لازمه پيشرفت بوده و اصولا نقد پذيري، وجه امتياز جامعه است. فرهنگ نقد مي بايست در جامعه نهادينه شود و دولت نيز اين امر را از خودش شروع كرده تا اين فرهنگ به كل جامعه تسري يابد.

حجت الاسلام والمسلمين مصطفي پورمحمدي وزير دادگستري، در ادامه جلسه تفسير قرآن در جمع مسوولين و كاركنان وزارت دادگستري و سازمان تعزيرات حكومتي، با تشريح عملكرد يكساله دولت، نقد را لازمه پيشرفت در جامعه دانسته و بر لزوم نهادينه شدن فرهنگ نقد پذيري در جامعه تاكيد كرد.

وزير دادگستري با اشاره به اقدامات صورت گرفته و گزارشات ارايه شده به مردم در هفته دولت و بازخورد اجتماعي آن گفت: خوشبختانه وضع عمومي جامعه حاكي از رضايتمندي آحاد مردم از اقدامات دولت در يكسال اخير است و اين رضايتمندي و حس اعتماد عمومي به دولت، سرمايه عظيم اجتماعي است كه روز به روز در حال افزايش مي باشد.

وي در خصوص جنگ رواني دشمن اظهار داشت: جنگ رواني از جمله مشكلاتي است كه دشمن براي ما ايجاد كرده كه آسيب آن كمتر از ساير مشكلات نيست و مستقيما سرمايه اجتماعي را مورد هدف قرار مي دهد كه پيامد آن از بين رفتن اعتماد عمومي خواهد بود و اگر اين اعتماد از بين برود يا كاهش يابد، جامعه از تحرك و هم افزايي و همدلي باز مي ماند.

پورمحمدي ضمن اشاره به نظر مقام معظم رهبري در خصوص دستاوردهاي دولت تصريح كرد: خوشبختانه مصاحبه ها، سخنرانيها و تحركات دولتمردان در هفته دولت كه ارايه دهنده دستاوردهاي دولت طي يكسال گذشته مي باشد، سرمايه اجتماعي را افزايش داده، كه پيامد آن ايجاد آرامش رواني و آرامش اجتماعي است و رهبر معظم انقلاب نيز از اين موضوع به عنوان يكي از دستاوردهاي دولت ياد كرده اند.

وزير دادگستري در خصوص فرهنگ نقد و نقد پذيري در جامعه گفت: «يكي از محوري ترين نكات مطرح شده از سوي مقام معظم رهبري در ديدار با مسوولين دولت، بحث نقد پذيري بود».

وي ادامه داد: جامعه اي كه مورد نقد قرار نگيرد به عيوب خود آگاه نمي شود و از اين رو نقد لازمه پيشرفت بوده و اصولا نقد پذيري، وجه امتياز جامعه است. فرهنگ نقد مي بايست در جامعه نهادينه شود و دولت نيز بايد اين امر را از خودش شروع كند تا اين فرهنگ به كل جامعه تسري يابد.

پورمحمدي همچنين اظهار داشت: نقد بايد فراگير شود تا جامعه به اصلاح برسد؛ فرهنگ نقد فرهنگ خوبي است كه مي بايست از سوي همه مورد استقبال قرار گيرد؛ ما نيز اجازه دهيم نقد تبديل به يك فرهنگ رايج اجتماعي شود.
 
 
Powered by Tetis PORTAL