9 شهريور 1393 16:14:59
وزير دادگستري در جلسه كارگروه مرجع ملي كنوانسيون مبارزه با فساد خبر داد :
تمديد قانون ارتقاي سلامت اداري
وزير دادگستري در جلسه كارگروه تخصصي مرجع ملي كنوانسيون مبارزه با فساد، از تمديد قانون ارتقاي سلامت اداري خبر داد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت دادگستري، صبح امروز جلسه كارگروه تخصصي مرجع ملي كنوانسيون مبارزه با فساد با حضور وزير دادگستري، رييس كل دادگستري استان تهران و نمايندگان وزارتخانه ها و دستگاههاي عضو اين كارگروه، برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمين مصطفي پورمحمدي وزير دادگستري، در اين جلسه ضمن تبريك هفته دولت و نيز بزرگداشت ياد و خاطره شهيدان رجايي و باهنر، عزم دولت در مبارزه با فساد را جدي عنوان كرد و افزود: اگر عزم و اهتمام مبارزه با فساد در درون دستگاهها وجود داشته باشد، اميد موفقيت زياد خواهد بود.

وزير دادگستري اظهار داشت: آيين نامه تشكيل و شرح وظايف اين شورا به تازگي از سوي دولت به تصويب رسيده و به دستگاهها ابلاغ گرديده است؛ اين كنوانسيون تقريبا تمامي ابعاد مبارزه با فساد را در بر گرفته و از ابتدا نيز گامهاي بلندي برداشته است.

 

* تمديد قانون ارتقاي سلامت اداري

 

پورمحمدي در اين جلسه با اعلام اين مطلب كه مدت قانون ارتقاي سلامت اداري در شرف اتمام مي باشد گفت: دولت تقاضاي تمديد آن براي سه سال ديگر را به مجلس شوراي اسلامي ارسال كرده است.

وي همچنين افزود: دولت مصوبه اي را گذرانده است كه بر اساس آن وزارت دادگستري، مسوول بازنگري قانون ارتقاي سلامت اداري تعيين شده و در اين رابطه مرجع ملي كنوانسيون مبارزه با فساد مرجع مناسبي براي اين بازنگري است.

وزير دادگستري ادامه داد: بازنگري در فضاي عمومي مبارزه با فساد و سلامت اداري يكي از وظايف اين شوراست كه مي بايست با جديت پيگيري شود و به دليل وجود عزم جدي در بدنه دولت در مبارزه با فساد، موظفيم ساز و كار آن را مهيا كنيم.

 
 
Powered by Tetis PORTAL