4 شهريور 1393 17:13:6
وزير دادگستري:
ساختارهاي نادرست گذشته با تدبير اصلاح مي شود/به دنبال خلق منابع جديد هستيم
وزير دادگستري كه به مناسبت هفته دولت به شهرستان شهريار سفر كرده بود، در جمع مردم اين شهرستان، مشاركت بالاي مردم در انتخابات را نمونه اي از وجود همدلي و صميميت بين مردم و مسوولين عنوان كرد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت دادگستري، حجت الاسلام والمسلمين مصطفي پورمحمدي وزير دادگستري، در ادامه برنامه هاي هفته دولت، صبح امروز به شهرستان شهريار سفر كرد.

وزير دادگستري در اولين برنامه سفر خود در جلسه شوراي اداري اين شهرستان، ضمن تبريك به مناسبت هفته دولت از مقام والاي شهيدان رجايي و باهنر تجليل كرد.

وزير دادگستري در اين جلسه با بيان اين مطلب كه خدمت به خلق خير بزرگي است و ما به اين خدمتگذاري مباهات مي كنيم اظهار داشت: خدمتگذاري به خلق از الطاف الهي است و در روايات و احاديث نيز مكرر به اين موضوع اشاره شده است.

وي در خصوص ارتباط مردم و مسوولين در جامعه گفت: خوشبختانه امروز مردم شاهد تلاش بالاي مسوولين هستند و مشاركت بالاي مردم در تمامي صحنه ها و از جمله انتخابات نيز مويد وجود صميميت و همبستگي بين مردم و مسوولين است.

پورمحمدي وجود ثبات و امنيت در جامعه و هراس دشمن از هر گونه اقدام نابجا عليه جمهوري اسلامي ايران را ناشي از همين وحدت و همبستگي بين مردم و نظام دانست و تصريح كرد: جامعه اي به اهداف و آرمانهاي والا دست مي يابد كه تلاش و جهاد كرده و در عين حال خطرپذير باشد و در مقابل دشمنان ايستادگي كند.

وزير دادگستري طولاني شدن روند مذاكرات اتمي را نشانه قدرت ايستادگي جمهوري اسلامي ايران در برابر ابر قدرتها و زورگويان دانست و خاطر نشان كرد: تحولات و حوادث منطقه نشان از قدرت بالاي تاثيرگذاري ما در مناسبات دارد و بيانگر اين مساله است كه جمهوري اسلامي ايران توانسته است، فرهنگ ايثار و شهادت را به فراي مرزهايش صادر كند.

پورمحمدي در بخش ديگري از سخنانش خطاب به ملت گفت: ما بايد همواره هوشمندانه با واقعيتها روبرو شويم؛ چراكه با منابع و امكانات عادي نمي توان بر مشكلات غلبه كرد و اين مهم نياز به جذب مشاركت همگاني دارد.

وي همچنين افزود: ما در اين دولت قصد نداريم تنها از طريق فروش نفت بودجه سازي كنيم، بلكه با تفكر مديريتي صحيح و كار كارشناسي به دنبال تغيير در ساختارهاي غلط گذشته و خلق منابع جديد هستيم؛ دولت بايد توان جذب سرمايه هاي عمومي را ايجاد كرده و از اين طريق فشار بر منابع دولتي نيز كاهش مي يابد.

وزير دادگستري با بيان اين نكته كه دولت تدبير و اميد از حركتهاي سريع و با بازده سطحي و مقطعي كه بدون پشتوانه بوده و تنها مدت كوتاهي براي مردم جذابيت ايجاد مي كند، پرهيز دارد تصريح كرد: در گذشته قرار بود كه در هر سال حداقل 8 درصد رشد داشته باشيم و شغل ايجاد كنيم كه با وجود درآمد هنگفت نه تنها اين امر محقق نشد بلكه در سالهاي اخير با رشد منفي مواجه بوديم.

وي در ادامه ضمن ابراز اميدواري از روند مثبت رشد اقتصادي گفت: «خوشبختانه با اقدامات كارشناسانه دولت، در حال خارج شدن از ركود هستيم و اميدواريم تا آخر امسال به رشد حداقل 2درصد برسيم».   

پور محمدي در پايان سخنانش اظهار داشت:  ظاهربينانه و بي برنامه عمل كردن، صرف هزينه هاي هنگفت براي امور بيهوده و شعار دادن بدون برنامه و بدون تامين ظرفيتهاي اقتدار، نه تنها منجر به بروز مشكلات فراوان شده بلكه دشمنان را نيز به طمع انداخته است كه خوشبختانه اكنون به درك بالاي اجتماعي رسيده ايم و مي دانيم تنها راه خروج از اين وضعيت و رسيدن به دستاوردهاي بزرگ، صبر و تحمل و برنامه ريزي صحيح، دقيق و كار كارشناسي است.    

بر اساس اين گزارش وزير دادگستري در ادامه سفر به شهرستان شهريار، ساختمان شهرداري شاد شهر را افتتاح و از يكي از پروژه هاي عمراني اين شهرستان نيز بازديد كرد.

همچنين ديدار با يكي از خانواده هاي شهداي شاهد شهر، پايان بخش برنامه هاي سفر وزير دادگستري به شهريار بود.

 
 
Powered by Tetis PORTAL