24 مرداد 1393 11:55:19
ميركوهي در گفتكو با باشگاه خبرنگاران:
لايحه جامع وكالت در شرف ارسال به مجلس است/ همسويي 70درصد عبارات با نظرات حقوقدانان
معاون حقوقي و پارلماني وزير دادگستري گفت: تغييرات در لايحه جامع وكالت بسيار جزئي است، به طوري كه بيش از 70 درصد عبارات همان مسائلي است كه كانون وكلا پيشنهاد دهنده آن بوده است.

"عبدالعلي ميركوهي" در گفتگو با خبرنگار حقوقي قضايي باشگاه خبرنگاران، با اشاره به آخرين وضعيت لايحه جامع وكالت در هيات دولت اظهار داشت: بررسي‌هاي دولت در رابطه با اين لايحه پايان يافته و قرار است براي تصويب نهايي به مجلس شوراي اسلامي ارسال شود.

وي در ارتباط با انتقاد برخي از حقوقدانان از تغييرات اين لايحه تصريح كرد: در لايحه جامع وكالت اكثر موارد تغييري نكرده است و تغييرات بسيار جزئي است، به طور ي كه بيش از 70 درصد عبارات همان مسائلي است كه كانون وكلا  پيشنهاد دهنده آن بوده است.

ميركوهي ادامه داد: در اصل لايحه جامع وكالت، طرحي بود كه از سوي كانون وكلا پيشنهاد شد و اين در حالي است كه جمع‌بندي دولت از اين لايحه با نظرات حقوقدانان فاصله ندارد و قوه قضاييه با بسياري از موارد آن موافق است.

معاون حقوقي و پارلماني وزير دادگستري در پايان خاطرنشان كرد:  تغييرات اعمال شده بر روي لايحه جامع وكالت به دليل زمينه‌هاي نظارتي است؛ چراكه امر وكالت نقش مهمي در احقاق حق دارد و با توجه به اهميت بحث احقاق حق، مطابق قانون حق نظارت در اين زمينه بر عهده دستگاه قضا است.
 
 
Powered by Tetis PORTAL