27 خرداد 1393 11:55:55
وزير دادگستري در جمع خبرنگاران:
لايحه پليس قضايي در صحن علني دولت مطرح مي شود
وزير دادگستري گفت: نظر نهايي قوه قضاييه درباره لايحه پليس قضايي اعلام شده و اين لايحه تا چند روز آينده به صحن علني دولت مي رود.

حجت الاسلام والمسلمين مصطفي پورمحمدي وزير دادگستري روز سه شنبه و در حاشيه‌ برگزاري جلسه فرماندهان و مسئولان عقيدتي پايگاه‌هاي بسيج قوه قضاييه و وزارت دادگستري در جمع خبرنگاران اعلام كرد: لايحه پليس قضايي در دولت گذشته متوقف شد كه در اين دوره دوباره روي ميز كار دولت قرار گرفت و اميدواريم هر چه زودتر به مجلس برود

 

*** پرونده بابك زنجاني

 

وي درباره پرونده بابك زنجاني هم خاطر نشان كرد: قوه قضاييه در خصوص پرونده بابك زنجاني تلاش مي كند و پيگيري اموال و حسابرسي با جديت در حال انجام است.

 

*** هفته قوه قضاييه

 

وزير دادگستري گفت: پيگيري پرونده هاي بدهكاري مالي و استرداد آن توسط مقامات قضايي و اجرايي انجام مي شود.

 

حجت الاسلام و المسلمين پورمحمدي در مورد برنامه هاي هفته قوه قضاييه اظهار داشت: برگزاري همايش سراسري مسوولان قضايي روز شنبه 31 خرداد ماه در سالن اجلاس سران، اعلام آمارها، مصاحبه ها، سخنراني ها و نشست هاي مختلف از جمله برنامه هاي اين هفته است.

 

** لايحه جامع وكالت

 

وي در خصوص لايحه جامع وكالت با بيان اينكه وكالت بحث مهمي است و بايد روي آن دغدغه داشته باشيم، گفت: اگر بخواهيم جايگاه قضا ارتقا پيدا كند و احكام اتقان بيشتري داشته باشد بايد به اين موضوع اهتمام داشته باشيم.

 

وزير دادگستري ادامه داد: دولت قبل هم روي اين لايحه، كار مفصلي انجام داد اما در قوه قضاييه ملاحظاتي روي آن اعمال شد و هم اكنون در دولت آماده مطرح شدن است.

 

حجت الاسلام والمسلمين پورمحمدي گفت: هم نظرات را در اين مورد شنيديم و هم مطالب را جمع آوري كرديم و آنچه كه آماده شده در صحن دولت مورد بررسي قرار گرفته و در آينده نزديك به مجلس شوراي اسلامي ارائه مي شود.

 

*** كنگره نقش رهبران ديني در پيشگيري از خشونت عليه كودكان

 

رئيس مرجع ملي كنوانسيون حقوق كودك در پاسخ به سوال ايرنا مبني بر برپايي كنگره نقش رهبران ديني در پيشگيري از خشونت عليه كودكان اظهار داشت: هر جامعه اي در صورتي مي تواند ادعا كند به حقوق شهروندانش توجه دارد كه اين مورد در رابطه با ضعيف ترين و نيازمندترين بخش ها خود را نشان دهد و كودكان در همه كشورها بيشتر از بقيه به حمايت نياز دارند.

 

حجت الاسلام و المسلمين پورمحمدي ادامه داد: بايد تلاش كنيم كارهايي كه انجام مي شود هماهنگ و در جهت رشد و تعالي و شناخت دقيق مسائل كودكان باشد.

 

وي در مورد تكميل بانك هاي اطلاعاتي كودكان هم اظهار داشت: بدون داشتن اطلاعات دقيق نمي توانيم سياستگذاري كنيم.

 

وزير دادگستري ادامه داد: قدم هاي خوبي براي تكميل بانك هاي اطلاعاتي كودكان برداشته شده است و پس از مشخص كردن اين اطلاعات، نيازمند اطلاعات اساسي در مورد آسيب هاي مخصوص كودكان هستيم.

 

حجت الاسلام و المسلمين پورمحمدي گفت: نشست نقش رهبران ديني در پيشگيري از خشونت عليه كودكان كه با همكاري يونيسف برگزار مي شود، جنبه تشريفاتي و نمايشي ندارد و بيشتر به گفت و گوهاي علمي اختصاص دارد.

 

وي نقش رسانه ها در اين مساله را بسيار تعيين كننده عنوان كرد و افزود: بحث كودكان بايد در جامعه نهادينه شده و در اعماق جامعه رسوخ پيدا كند.

 

وزير دادگستري خاطر نشان كرد: كودكان سرمايه ملي و آينده هر كشوري هستند و با برپايي چند نشست نمي توان به نتيجه مطلوب در اين زمينه رسيد.

 

حجت الاسلام و المسلمين پورمحمدي از رسانه ها خواست تا صرفا به ضعف ها و نقص ها در اين زمينه معطوف شوند.

 
 
Powered by Tetis PORTAL