22 مرداد 1387 7:31:47
مشروعيت نظام اسلامي اقتباسي از فرهنگ غدير است
دكترغلامحسين الهام با بيان اينكه مشروعيت نظام‌اسلامي اقتباس شده از فرهنگ غدير است، گفت: هرچه نظامي اسلامي از نظر مديران و كاركردهاي آن خالص‌تر و در جهت انطباق با مقررات و شريعت ناب حركت كند، اين نظام پوياتر عمل كرده‌است

دكترغلامحسين الهام وزير دادگستري بعدازظهر امروز سه‌شنبه در مراسم گشايش دفتر بنياد بين‌المللي غدير در وزارت دادگستري با خيرمقدم به رئيس بنياد بين‌المللي غدير در اين مراسم گفت: خداي متعال را شاكريم كه در ايام ماه معظم شعبان ماه پيامبر اسلام و ولادت قائم آل محمد (عج) فعاليت بنياد غدير در وزارت دادگستري آغاز مي‌شود.
وي با تأكيد بر اينكه فرهنگ غدير همان فرهنگ اسلام ناب محمدي است، گفت: انتظار فرج يعني انتظار احياي غدير و گفتمان حكومت مبتني بر فرهنگ غدير است.
وزير دادگستري با بيان اين مطلب كه مشروعيت نظام اسلامي اقتباس شده از فرهنگ غدير است، گفت: هرچه نظامي اسلامي از نظر مديران و كاركردهاي آن خالص‌تر و در جهت انطباق با مقررات و فرهنگ غدير و شريعت ناب حركت كند، اين نظام پوياتر عمل كرده است.
الهام تصريح كرد: همه ما در برابر فرهنگ غدير مسئوليم هم از جهت احياي شعائر و بزرگداشت غدير و هم از جهت اجراي احكام غدير در حكومت علوي مسئول هستيم.
وزير دادگستري با تأكيد براينكه غدير فرهنگي است كه قدرت را در خدمت به كتاب و ميزان بكار گرفته است، گفت: با اجراي فرهنگ غدير تحقق عدالت و مسير كمال و تعالي انسان در حكومت علوي مشخص مي‌شود.
وي ادامه داد: اگر به فرهنگ غدير عمل مي‌كرديم، اكنون وضع عالم به اين صورت نبود و اگر قدرت در خدمت كتاب و عدالت باشد باز هم نزاع، خونريزي و جدال براي رسيدن به بن‌بست در عرصه‌‌هاي جهان را شاهد نخواهيم بود.
الهام تأكيدكرد: بر ما است كه حركتي انتظار محور انجام دهيم.
در ادامه اين مراسم غلامحسين الهام وزير دادگستري از سوي
آيت الله خزعلي رئيس بنياد بين‌المللي غدير به عنوان نماينده اين بنياد در وزارت دادگستري منصوب شد.

 
 
Powered by Tetis PORTAL