30 مرداد 1393 23:45:36
وزير دادگستري اعلام كرد:
نظارت بيشتر بر بازار كسب و كار
وزير دادگستري گفت: به منظور تامين رضايت شهروندان، نظارت بر بازار كسب و كار بيشتر مي شود.

حجت الاسلام والمسلمين مصطفي پورمحمدي وزير دادگستري، در ادامه برنامه هاي سفر استاني به مازندران و در حاشيه بازديد از نمايشگاه قرآن شهرستان بابل، در خصوص اقدامات انجام شده وزارت دادگستري در يكسال گذشته افزود: نظارت بر عملكرد تعزيرات حكومتي جزو وظايف مستقيم وزارت دادگستري است و طرح نظارت و ساماندهي بازار ميوه و تره بار از اقدامات مهم و در حال اجراست.

وي درباره فعاليت شبكه دلالي در بازار گفت: كشاورزان و توليد كنندگان از وضعيت بازار راضي نيستند، مصرف كنندگان نيز محصولات را به قيمت گران خريداري مي كنند و در اين ميان فقط دلالان سهم بيشتري از سود را كسب مي كنند.

وزير دادگستري افزود: نظارت بر بازار را از تهران و بازار مركزي ميوه و تره بار شروع كرده، به بازار عمده فروشان كالاها خواهيم رفت و در مرحله بعد نظارت را در سطح شهرستان ها دنبال خواهيم كرد.

وي تفاهم بين قوا را از ديگر عملكردهاي وزارت دادگستري اعلام كرد و گفت: با تفاهم بين قوا و برقراري آرامش و ثبات هر چه بيشتر، بهره وري در كشور بالا رفته و تنش كاهش مي يابد و چالش خدمات رساني به حداقل مي رسد.

تنظيم و اصلاح لوايح، بحث مالكيت فكري، توسعه اقتصاد دانش بنيان، مبارزه با فساد مالي و حمايت حقوقي از حق شهروندان، از ديگر مواردي بود كه پورمحمدي بدان اشاره كرد.

حجت الاسلام والمسلمين پورمحمدي در خصوص حمايت حقوقي شهروندان افزود: پايه اين حمايت حقوقي، حقوق كودك و نوجوان است و وزارت دادگستري به عنوان مرجع ملي حقوق كودكان، به صورت جدي وارد صحنه شده و برنامه هاي متنوعي در اين راستا تدارك ديده است.

وي گفت: اگر بتوانيم از قوانين موجود در كشور در حمايت از حقوق شهروندان به طور جدي استفاده كنيم، كشور ما به عنوان يكي از پيشگامان حقوق بشر حتي با تعاريف رايج جهاني خواهد بود، كه البته تعاريف اسلامي و ديني ما خيلي بالاتر از تعاريف حقوق بشر است.

 

وزير دادگستري تصريح كرد: سعي مي كنيم فعاليت هاي درون بخشي و بين قوا را در وزارت دادگستري متمركز كنيم و يك جايگاه ستادي تاثيرگذار در وزارت داشته باشيم.

 
 
Powered by Tetis PORTAL