15 خرداد 1393 12:51:35
وزيردادگستري:
پرونده بابك زنجاني دردست پيگيري است
وزير دادگستري گفت: پرونده بابك زنجاني در دادسرا به صورت جدي در دست پيگيري است.

حجت الاسلام مصطفي پورمحمدي روز پنجشنبه در گفت وگوي اختصاصي با ايرنا در شهركرد افزود: گروهي در داخل و خارج از كشور اموال زنجاني را رصد مي كنند و اين موضوع با كمك دفاتر خارج از كشور پيگيري مي شود.
وي بيان كرد:در اين زمينه با بانك هاي مختلف، رايزني هايي صورت گرفته و هيات هايي به خارج اعزام شده تا اموالي كه شناسايي شده را كنترل و مديريت كنند و اموال جديد اين فرد نيز مورد بررسي و شناسايي قرار گيرد.
بابك زنجاني به عنوان يكي از بدهكاران بانكي مطرح است.
وزير دادگستري همچنين درباره پرونده اي موسوم به ˈم. رˈ يكي از مديران سابق دولت نيز گفت: اين پرونده كه نام برخي افراد ديگر نيز در آن مطرح شده اكنون در دادگاه در حال پيگيري است.
پورمحمدي،در پاسخ به سوالي پيرامون پرونده هاي مفاسد اقتصادي گفت:دولت يازدهم تمام توان خود را به كار گرفته است تا فسادي در زمينه مسائل اقتصادي صورت نگيرد.
وزير دادگستري گفت: اراده اين دولت مقابله جدي با فساد است و بخشي از آن كنترل كاركنان و مديران مي باشد و براي بهبود سلامت اداري، شفاف سازي و سيستم سازي بايد دولت الكترونيك تقويت شود كه تحقق اين مهم باعث كاهش فساد خواهد شد.
پورمحمدي گفت:دولت همكاري كاملي با قوه قضاييه براي رسيدگي پرونده هاي فساد اقتصادي دارد و قوه قضاييه نيز اراده جدي براي مقابله با اين پرونده ها دارد.

 
 
Powered by Tetis PORTAL