30 مرداد 1393 16:35:37
وزير دادگستري در جمع مسوولان قضايي مازندران:
كاهش پرونده‌هاي قضايي نيازمند همكاري‌هاي فرا قوايي است
وزير دادگستري گفت: كاهش اين ميزان تخلف، جرم و پرونده‌هاي دستگاه قضا به اشتراك فرا قوايي نياز دارد.

حجت الاسلام والمسلمين مصطفي پورمحمدي وزير دادگستري، امروز در ادامه سفر به مازندران، در جلسه شوراي قضايي اين استان، كه با حضور مسئولان شوراي تامين و دستگاه قضايي برگزار شد حضور يافت.

وي در اين نشست در سخناني با تاكيد بر لزوم كاهش تعداد پرونده هاي دستگاه قضايي افزود: كاهش اين ميزان تخلف و جرم و پرونده هاي دستگاه قضا به اشتراك فرا قوايي نياز دارد.

وزير دادگستري همچنين راهكار كاهش پرونده را پيشگيري از جرم و تخلف دانست و گفت: براي پيشگيري از جرم و تخلف دستگاه اجرايي نيز نقش دارد و اگر اقتصاد و فرهنگ كشور تقويت پيدا كند، ميزان پرونده نيز كاهش مي يابد.

پورمحمدي با بيان اينكه تعداد پرونده هاي موجود زيبنده جامعه ما نيست خاطر نشان كرد: دستگاه ها و نهادهاي ديگر نيز در كنار سه قوه بايد براي كاهش جرم و تخلف و پيشگيري از وقوع آن تلاش كنند.

وزير دادگستري با بيان اينكه دوره جديد قضايي چند روز پيش با حكم رهبر معظم انقلاب خطاب به آيت الله آملي لاريجاني كه جزو مفاخر اين استان هستند، شروع شد گفت: با توجه به تجربيات رييس دستگاه قضا و دانش و جايگاه علمي والا و همچنين سرزندگي اجرايي وي اميدواريم قوه قضاييه دوره موفق تري را طي كند.

وي ادامه داد: البته نكات مدنظر رهبر معظم انقلاب و خواسته هاي ايشان از قوه قضاييه در من و شما محقق مي شود و همه ما بايد براي تحقق خواسته هاي رهبر معظم انقلاب و عدالت قضايي تلاش كنيم.

پورمحمدي با بيان اينكه اهميت قضا و نياز جدي جامعه به آن، بر كسي پوشيده نيست گفت: بقاي جامعه، اميد به آينده و نشاط همه در راستاي اجراي عدالت به دست مي آيد.

وي افزود: يكي از مسووليت هاي سخت و بسيار مهم و مسووليت دار سمت قاضي و قضاوت است كه حتي اين سمت از مسوولان اجرايي نيز سنگين تر است.

وزير دادگستري در سفر امروز به مازندران پس از حضور در جلسه شوراي اداري استان، يادواره آيت‌الله صالحي مازندراني در قائم شهر و سپس جلسه شوراي قضايي مازندران، از شيرخوارگاه ساري بازديد مي كند.

 
 
Powered by Tetis PORTAL