23 مرداد 1392 16:0:3
پورمحمدي مطرح كرد:
تصميم‌گيري براي افزايش اختيارات وزير دادگستري/تلاش براي كاهش حجم پرونده‌هاي قضايي
وزير پيشنهادي دادگستري، با تاكيد بر اينكه حجم پرونده‌هاي قضايي نشانه ناآشنايي مردم با قوانين است، گفت: در حال حاضر حجم پرونده‌ها به نسبت جمعيت در سطح ملي بالا بوده كه لازم است وزير دادگستري با همكاري قوه قضاييه براي كاهش ورود پرونده‌هاي قضايي تلاش كند.

مصطفي پورمحمدي با اظهارنظري در خصوص اختيارات وزير دادگستري، افزود: در حال حاضر قرار است در توزيع اختيارات و مسئوليت‌هاي وزير دادگستري تصميم‌گيري شود؛ در اين زمينه لايحه‌اي كه از سوي دولت قبلي ارايه شده بود و طرحي كه جمعي از نمايندگان در اين خصوص تهيه و آن را امضا كردند به دليل اشكال قانون اساسي اكنون به جايي نرسيده و بايد منتظر ماند تا در تعاملي با نمايندگان آن را به نتيجه مشخصي برسانيم.

وي، در ادامه با يادآوري افزايش ورود پرونده‌هاي قضايي، افزود: سياستي كلان در قوه قضاييه است كه بايد با همكاري مجلس و دولت بررسي شود؛ متاسفانه در حال حاضر حجم پرونده‌ها به نسبت جمعيت در سطح ملي بالا است كه اين مهم از شاخص‌هاي منفي محسوب مي‌شود.

وزير پيشنهادي دادگستري، حجم گسترده پرونده‌هاي قضايي را نشانه ناآشنايي مردم با قوانين خواند وگفت: ناگفته نماند كه جرم‌انگاري زياد و نبود برخوردي كافي و مناسب با جرايم از دلايل مهم افزايش پرونده‌هاي قضايي است كه لازم است وزير دادگستري با همكاري قوه قضاييه براي كاهش ورود پرونده‌هاي قضايي تلاش كند.

 
 
Powered by Tetis PORTAL