24 شهريور 1393 12:45:14
وزير دادگستري:
اتخاذ مواضع صحيح جايگاه ممتاز بين المللي ما را ايجاد كرده است
وزير دادگستري گفت: ايستادگي و اتخاد مواضع درست و هوشمندانه عمل كردن، باعث ايجاد جايگاه ممتاز بين المللي و نقش آفريني و تاثير گذاري جمهوري اسلامي ايران شده است.

حجت الاسلام والمسلمين مصطفي پورمحمدي وزير دادگستري، صبح امروز و در ادامه جلسه تفسير قرآن در جمع كاركنان وزارت دادگستري و سازمان تعزيرات حكومتي، بر لزوم هوشياري و درك درست در قبال مسايل امروز منطقه و جهان تاكيد كرد.

وزير دادگستري با تشريح ساختار و شاكله گروه تروريستي داعش و روند شكل گيري و نفوذ آن در منطقه اظهار كرد: يكي از دلايل شكل گيري داعش، جريان سازي به منظور تجزيه جهان اسلام بود و در اين مسير چندين هدف را دنبال مي كرد.

وي ادامه داد: يكي از اين اهداف، تضعيف و ايجاد مشغوليت و درگيري در داخل جهان اسلام بود كه در اين راه تا حدودي نيز موفق شدند. هدف ديگر اين گروه تثبيت موقعيت اسراييل در منطقه و از طرفي از صحنه خارج كردن قدرتهاي تاثير گذار از جمله جمهوري اسلامي ايران بود كه به لطف خدا به هيچ يك از اين اهداف خود دست پيدا نكردند.

پورمحمدي با بيان اين مطلب كه رهبران ائتلاف ضد داعش، روزي خود حامي و شكل دهنده اين گروه تروريستي بوده اند وليكن امروز رنگ عوض كرده و خود را مدعي مقابله با آن معرفي مي كنند، در مورد لزوم هوشياري و اتخاد موضع دقيق در اين خصوص هشدار داد.  

وي گفت: «مديران و كارگزاران و نقش آفرينان بايد توجه ويژه اي به اين مسايل داشته باشند. خوشبختانه جمهوري اسلامي ايران باطل السحر است و اين سحر و وارونگي و قيافه حق به جانب گرفتن كه مردم جهان را سردرگم كرده است، توسط جمهوري اسلامي ايران رسوا و آشكار شده است».

وزير دادگستري به استفاده گروه تروريستي داعش از تكنولوژيهاي نوين ارتباطي و شبكه هاي اجتماعي در جذب نيرو و تبليغات وسيع در اين حوزه اشاره كرد و تصريح كرد: گسترش روزافزون شبكه هاي اجتماعي در فضاي مجازي، امري اجتناب ناپذير است و برخورد انفعالي با چنين پديده هايي راهگشا نخواهد بود.  

وي همچنين افزود: همانگونه كه در جنگ غزه شاهد بوديم، فلسطينيان با استفاده از همين امكانات، توفيقات خوبي كسب كردند و چنين اتفاقاتي به ما نشان مي دهد كه استفاده درست از ابزارهاي نوين ارتباطي، قدرت آفرين است.

پورمحمدي در خاتمه اعلام كرد: برخلاف ادعاي برخي، جمهوري اسلامي ايران در تئوري و عمل اثبات كرده است كه در خط مقدم مبارزه با خشونت و تروريسم قرار دارد و رهبران كشورهاي مختلف نيز به جايگاه ممتاز جمهوري اسلامي ايران اذعان دارند و به دنبال برقراري ارتباطات گسترده با ما هستند كه اين امر نشان از اتخاذ مواضع صحيح و هوشمندانه و عاقلانه عمل كردن است كه باعث نقش آفريني و تاثير گذاري ما شده است.
 
 
Powered by Tetis PORTAL